stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Do góry nogami - pracownia fotografii otworkowej

Już w starożytnej Grecji odkryto niezwykłą właściwość światła. Wpuszczone przez maleńką szczelinę do ciemnego pokoju namaluje na ścianie odbicie tego, co pozostało na zewnątrz. Camera obscura przez wieki służyła jako narzędzie astronomom, badaczom i artystom.

Warsztaty dla dzieci - szycie

paź 14

poniedziałek, godz. 13:15

Gdynia,
bilety 35 - 60 zł

Warsztaty z fotografii otworkowej

paź 26

sobota, godz. 14:00 - 16:00

bilety 10 zł
Fotografia otworkowa to właśnie camera obscura zamknięta w małym pudełku. Światło wpadające przez maleńką dziurkę maluje obraz na materiale światłoczułym umieszczonym wewnątrz pojemnika. Jest to najprostsze i najbardziej dosłowne odczytanie definicji fotografii - gr. phōtós - światło; gráphō - piszę, graphein - rysować, pisać; rysowanie za pomocą światła. Efekty, które uzyskuje się przy pomocy tej techniki są niezwykłe, artystyczne i nie do końca przewidywalne.

Podczas cyklu warsztatów w ramach Projektu: Miasto uczestnicy postarają się uchwycić, przy pomocy tej klasycznej formy zapisu obrazu, subiektywne i osobiste spojrzenie na miejską tkankę.

Do robienia zdjęć wykorzystają własnoręcznie przygotowane aparaty. Zdjęcia wywołają osobiście w przygotowanej dla nich w Muzeum ciemni, dzięki czemu w dobie fotografii cyfrowej, poczują smak analogowej przeszłości.

Fotografie zostaną opublikowane w biuletynie podsumowującym tegoroczną edycję projektu.

Te warsztaty są dla każdego, kto ma ochotę spróbować czegoś innego i podzielić się swoją wizją rzeczywistości. Zarówno dla całkowitych laików, jak dla osób, które interesują się fotografią. Nie trzeba posiadać wiedzy na temat techniki fotograficznej, wystarczą szeroko otwarte oczy i ciekawość świata.


Pracownia przeznaczona jest dla osób dorosłych od 21 roku życia.
Koordynator: Tomasz Sosnowski

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Bilety: obowiązują zapisy, 10 pln za każde spotkanie

Zapisy przyjmujemy pod adresem: zapisy@muzeumgdynia.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym roku po raz pierwszy w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży?