• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

SITOfoto | warsztaty fotografii na sicie

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach z sitodruku w module wydrukuj swoje fotografie! Podczas wydarzenia własnoręcznie stworzysz sitodrukowe odbitki wybranego zdjęcia w monochromie (i kilku innych eksperymentalnych wersjach kolorystycznych).

23 lipca - 24 sierpnia 2024, godz. 11:00

Gdańsk,
bilety 1 zł
wrz 17-18

wtorek - środa, godz. 17:00

bilety 500 zł
INFORMACJE
miejsce: tuBaza, al. Zwycięstwa 291 Gdynia (10 minut pieszo od stacji SKM Orłowo)
data: 27 czerwca 2024 (czwartek)
godzina: 17:00-21:00
koszt: 130 zł

ZAPISY: https://forms.gle/9MgHkfHrX8t4y2g86
O kolejności zapisów decyduje wpłata wpisowego!

Sitodruk to metoda ręcznego druku polegająca na przeciskaniu farby przez siatkę, która pełni funkcję szablonu. Jej artystyczna odmiana (serigrafia) jest ceniona przez artystów i twórców z różnych dziedzin. W latach 60-tych spopularyzował ją m.in. Andy Warhol za sprawą serii portretów Marilyn Monroe.

Za pomocą sita drukujemy nie tylko na papierze, ale również na tkaninie, drewnie czy dowolnej innej płaskiej powierzchni. Jedną z ciekawszych form jest drukowanie sitowe fotografii. Powstałe w ten sposób odbitki nabierają szlachetności i unikatowości.

Dla kogo przewidziane są warsztaty?
Zajęcia skierowane są dla osób początkujących, niemających wcześniej styczności z sitodrukiem. Zapraszamy każdego, kto chce stworzyć unikatowe odbitki swojej fotografii za pomocą sitodruku, zdobyć wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Warsztaty mają charakter podstawowy, ale są odpowiednie dla wszystkich, niezależnie od stopnia doświadczenia.

Co otrzymujesz na warsztatach?
W cenie warsztatów otrzymasz wszystkie niezbędne materiały (farby, emulsje, papier, klisze) oraz dostęp do sprzętów niezbędnych przy pracy. Przy wsparciu prowadzącego nie tylko poznasz sam proces drukowania, ale także stworzysz własne, autorskie wydruki w monochromie (i kilku innych eksperymentalnych wariantach kolorystycznych).

Zajęcia prowadzone są w profesjonalnej pracowni sitodruku (sity.studio), z której na co dzień korzystają artyści zarówno trójmiejscy, jak i ci mieszkający w bardziej odległych regionach.

Warsztaty fotograficzne na sicie - tuBaza 2024 - program


27 czerwca 2024 (czwartek), godziny 17:00-21:O0
1. Wstęp teoretyczny omówienie procesu i krótkie zaznajomienie z historią sitodruku
2. Część praktyczna przygotowywanie matryc i naświetlanie klisz
3. Część praktyczna drukowanie prac
4. Podsumowanie cięcie prac, podpisywanie, wymiana prac

ZAPISY: https://forms.gle/9MgHkfHrX8t4y2g86
O kolejności zapisów decyduje wpłata wpisowego!

O PROWADZĄCYM
Mateusz Żywicki
- projektant graficzny, animator kultury i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie prowadzi autorską Pracownię Projektowania Interaktywnego. W latach 2013-2018 w roli projektanta i kuratora współtworzył Stowarzyszenie Traffic Design w Gdyni, które działa na rzecz poprawy estetyki przestrzeni publicznej. Współzałożyciel kulturalnej placówki tuBaza w Gdyni, w której działa od 2013 roku, organizując wystawy, warsztaty oraz inne wydarzenia kulturalne w ramach fundacji ~morze. Pomysłodawca, organizator i kurator festiwalu Trisity promującego technikę sitodruku. Na co dzień aktywny projektant związany z branżą projektowania na potrzeby Internetu (product/UX/UI design) i entuzjasta sitodruku.

KONTAKT
+48 606 732 859
+48 608 593 120
halo@morze.design
organizator: fundacja ~morze

Wszystkie materiały wliczone są w cenę warsztatów.
Zgłoszenie na warsztaty jest równoznaczne z akceptacją regulaminu wydarzenia dostępnego na stronie internetowej http://morze.design/regulamin_warsztatow/
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów.
Warsztaty współfinansowane przez Miasto Gdynia.

Opinie

Sprawdź się

Czego symbolem jest opłatek wigilijny?