stat
Impreza już się odbyła

Wystawa 15. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów

Wystawa 15. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów dostępna dla publiczności.bPodczas 15. BSI skupiliśmy się na temacie, który jest szczególnie aktualny - zagrożonym katastrofą ekologiczną Morzu Bałtyckim.

Czy Bałtyk stopniowo przekształci się w zarastający, coraz uboższy w życie akwen, który zamieszkiwać będą nie dorsze i foki, ale bakterie i glony? Czy coraz płytsza woda zamieni się wreszcie w zieloną, zawiesistą breję i tylko wieczne sinice będą pamiętały, że ten bagnisty obszar był kiedyś Morzem Bałtyckim? A co, gdy zamiast po piasku, spacerować będziemy po hałdach mikroplastiku, ciągnących się wzdłuż bezkresnego morza śmieci?

Na wystawie zaprezentowane zostały prace międzynarodowej grupy artystów: Joanny Czaplewskiej, Rasy Joni, Luciji Mrzliak, Gundegi Muzikante, Justyny Nyki, Agaty Półtorak, Grażyny Rigall, Wojciecha Kołyszko. Są to ilustracje do książki Anny Czerwinskie-Rydel pt. "Baltek". - historii dla dzieci o zagrożeniu i wspólnym działaniu na rzecz ratowania Bałtyku.

O wystawie można także posłuchać tutaj

Link do wirtualnego oprowadzania po wystawie
Link do informacji o 15. Bałtyckich Spotkaniach Ilustratorów

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W 1994 doszło w Gdańsku do wypadku autobusu, w którym zginęły 32 osoby. W której dzielnicy doszło do katastrofy?