stat
Wydarzenie już się odbyło

Wiersze na Piętrze - online

W październiku zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Dąbrowskim, poetą i prozaikiem, autorem książek poetyckich i powieści, cenionym w Polsce i zagranicą. Rozmowę wokół Jego najnowszego zbioru wierszy pt. "Scrabble" poprowadzi Krzysztof Kuczkowski, poeta i redaktor naczelny dwumiesięcznika literackiego "Topos".


Tadeusz Dąbrowski - Urodzony w 1979 roku poeta, krytyk literacki, eseista, redaktor dwumiesięcznika literackiego "Topos" i dyrektor artystyczny festiwalu Europejski Poeta Wolności.

Laureat wielu gdańskich i pomorskich nagród literackich, nominowany do nagrody Pegaza za rok 2001, laureat nagrody "Małe Berło" Fundacji Kultury Polskiej (2006). Za tomik Czarny kwadrat (2010) nominowany był do Nagrody Nike i wyróżniony Nagrodą Kościelskich za "oryginalność poetycką, wyrażającą się odwagą w traktowaniu trudnych zagadnień artystycznych i światopoglądowych". W 2014 roku za tomik Pomiędzy nominowany był do Nagrody Poetyckiej im. K. I. Gałczyńskiego "Orfeusz" i Nagrody Poetyckiej im. Krystyny i Czesława Bednarczyków. Ponadto jest laureatem wielu stypendiów polskich i zagranicznych. Mieszka w Trójmieście.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy wartownia nr 1 na Westerplatte posiadałą kiedyś toaletę?