• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Książki sięgnęły bruku

23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki wyszliśmy z książkami na ulice, umożliwiając sopocianom znalezienie literackich niespodzianek podczas spaceru czy wyjścia do sklepu. Akcja okazała się strzałem w dziesiątkę, a jako że podobała się zarówno wam, jak i nam, w trzecim tygodniu czerwca zamierzamy ją powtórzyć i to z o wiele większym rozmachem!

Książki sięgnęły bruku to wydarzenie towarzyszące Tygodniowi Wolnych Książek, który odbędzie się w każdej z filii Biblioteki Sopockiej w dniach 1721 czerwca. Przez cały tydzień będziecie mogli uwolnić książki, których już nie chcecie (albo takie, które bardzo lubicie i marzycie, żeby przeczytało je jak najwięcej osób!) i wymienić je na inne tytuły.

Jak to będzie wyglądać w praktyce?
W każdej filii w godzinach otwarcia będą czekały na was półki albo stoliki bookcrossingowe, na których znajdziecie różne tytuły książek. Obowiązuje zasada książka za książkę, w jednej filii jednego dnia można wymienić jedną książkę. Książki, które przyniesiecie, muszą być w stanie takim, w jakim sami chcielibyście je otrzymać. Muszą być zadbane i gotowego do tego, by cieszyć kolejnych czytelników.

To także dobra okazja, żeby zobaczyć, co czytają i polecają czytelnicy różnych dzielnic Sopotu i zainspirować się do nowych literackich odkryć. Może czeka tam na Was nowa ulubiona książka?

Nad całym wydarzeniem będą czuwali nasi bibliotekarze.

Z kolei w dniach 19-21 czerwca (od środy do piątku) ponownie książki wylądują na bruku! Będziemy roznosić je o różnych porach i w różnych dzielnicach miasta, tak aby każdy (niezależnie od godzin pracy czy innych obowiązków) miał szansę znaleźć coś dla siebie. Do udziału w akcji zaprosiliśmy wydawnictwa, które z tej okazji przekazały nam dużo nowych, ciekawych książek.

Nasza akcja to doskonała okazja do otworzenia się na różnorodne gatunki literackie i poznanie wydawnictw, które zasługują na jak najszersze grono odbiorców. Na ulicach Sopotu zostawimy książki od Wydawnictwa ArtRage, Wydawnictwa Dwukropek, Wydawnictwa Drzazgi, Wydawnictwa Filtry, Karakteru, Kultury Gniewu, Wydawnictwa MOVA, Wydawnictwa Nowa Baśń, Powergraphu, Wydawnictwa Poznańskiego, W.A.B. oraz Wydawnictwa Young. Wspólnie postaraliśmy się o to, żeby każdy znalazł coś dla siebie od powieści, przez literaturę faktu i komiksy, aż po książki dla dzieci i młodzieży.

Zaznaczcie więc daty w kalendarzach i w przyszłym tygodniu uważnie śledźcie nasze media społecznościowe, aby dowiedzieć się, gdzie ruszyć na książkowe łowy. Do zobaczenia na ulicach Sopotu!

Kwestie organizacyjne: chcielibyśmy dotrzeć z naszą akcją do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego bardzo prosimy, aby każdy uczestnik wziął nie więcej niż dwie książki. Dajmy szansę wszystkim! Będziemy również bardzo wdzięczni, jeżeli podzielicie się swoimi zdobyczami w wydarzeniu na Facebooku albo wrzucicie zdjęcie na relację na Instagramie (oznaczając przy tym nas oraz Wydawnictwo). Dziękujemy!

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?