stat

Warsztaty z sitodruku - sito fotografia

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach z sitodruku w tuBazie, podczas których poznasz technikę sitodruku, nauczysz się jak wykorzystywać sitodruk przy pracach fotograficznych i wrócisz do domu z własnoręcznie wydrukowanymi na sicie kopiami swojego zdjęcia!

gru 12

niedziela, godz. 11:00 - 13:00

Gdańsk Wrzeszcz,
bilety 70 zł
lut 21

poniedziałek, godz. godz., 10:00, i 12:3

Gdańsk,
bilety 20 zł
Kup bilet
____________________
Sitodruk to metoda ręcznego druku. Polega ona na przeciskaniu farby przez siatkę, która pełni funkcję szablonu. Za pomocą sita drukujemy nie tylko na papierze, ale również na tkaninie, drewnie czy dowolnej innej płaskiej powierzchni. Technika ta jest wykorzystywana zarówno w celach użytkowych (koszulki, plakaty), a jej artystyczna odmiana (serigrafia) jest ceniona przez artystów i twórców z różnych dziedzin. W latach 60-tych spopularyzował ją m.in. Andy Warhol za sprawą serii portretów Marilyn Monroe.

Dla kogo przewidziane są warsztaty?
Zapraszamy każdego, kto chce wydrukować fotografię techniką sitodruku oraz zdobyć wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Warsztaty są odpowiednie dla wszystkich, niezależnie od stopnia doświadczenia.

Co otrzymujesz na warsztatach?
W cenie warsztatów otrzymasz wszystkie niezbędne materiały (farby, emulsje, papier, klisze) oraz dostęp do sprzętów niezbędnych przy pracy. Przy wsparciu prowadzącego nie tylko poznasz sam proces drukowania, ale także stworzysz własny, autorski wydruk. Każdy uczestnik wcześniej proszony jest o przesłanie zdjęcia na halo@morze.design, które chciałby wydrukować podczas warsztatów.
Zajęcia prowadzone są w profesjonalnej pracowni sitodruku, z której na co dzień korzystają również różni trójmiejscy artyści.

HARMONOGRAM
30.10.2021 (sobota) 12.00 - 15.00

1. Wstęp teoretyczny - omówienie procesu przygotowywania fotografii pod sitodruk
2. Część praktyczna - przygotowywanie matryc i naświetlanie klisz
3. Część praktyczna - drukowanie prac
4. Podsumowanie - cięcie prac, podpisywanie

____________________
O PROWADZĄCYM
Mateusz Żywicki -
projektant, animator kultury, wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prowadzi Pracownię Projektowania Interaktywnego na Wydziale Grafiki oraz Pracownie Podstawy Grafiki Projektowej na wydziale Architektury i Wzornictwa. Wcześniej w roli projektanta, organizatora i kuratora współtworzył Stowarzyszenie Traffic Design w Gdyni, które działa na rzecz poprawy estetyki przestrzeni publicznej . Entuzjasta sitodruku, pomysłodawca i twórca pracowni SITY w tuBazie, popularyzującej tą technikę.
____________________
KONTAKT
+48 606 732 859
halo@morze.design
Organizator: Fundacja ~morze

____________________
Wszystkie materiały wliczone są w cenę warsztatów. Uczestnicy przyjmowani są według kolejności zgłoszeń (wpłat).
Fundacja ~morze zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów.
Warsztaty współfinansowane przez Miasto Gdynia.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    120 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?