stat
PATRONAT

Warsztaty kaligrafii

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na warsztaty kaligrafii.

w każdy wtorek (do 25.02), godz. 17:00, 18:30

Gdańsk,
bilety 200 zł
mar 22

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 8-36 zł
Kup bilet
Zapraszamy wszystkich spragnionych nowych wyzwań! Nie musisz być artystą ani mieć do czynienia ze sztuką na co dzień żeby w nich uczestniczyć. Jedyne czego potrzebujemy od Ciebie to twój zapał, inspirację oraz pozytywną energię potrzebną do twórczego działania. 

Podczas sobotnich warsztatów zajmiemy się ćwiczeniem stylu o nazwie UNCJAŁA, pięknego, okrągłego i czytelnego pisma, które królowało w manuskryptach pierwszego tysiąclecia, ale używane jest do dzisiaj w wielu odmianach.

Na początku omówimy właściwości uncjały, następnie narzędzie pisarskie - stalówkę szeroko ściętą, potem zajmiemy się ćwiczeniem pierwszych pociągnięć, aby wkrótce przejść do pisania liter, wyrazów i zdań. Na koniec każdy wykona pracę końcową - napisze uncjałą ulubiony cytat, złotą myśl, może piękne życzenia dla ukochanej osoby - możliwości jest wiele, a radość - ogromna.

Każdy uczestnik będzie pracował w swoim własnym tempie, przy wsparciu i wskazówkach prowadzącej. Wszystkie materiały i narzędzia będą czekały na miejscu. Osoby, które obawiają się zacząć, argumentując to swoim nieczytelnym, codziennym pismem, możemy uspokoić i zachęcić do spróbowania. Kaligrafia nie ma nic wspólnego z naszym pośpiesznym sposobem notowania. Do zobaczenia na zajęciach!

Barbara Wilińska - śpiewaczka, trenerka głosu, kaligraf, multiinstrumentalistka (lira korbowa, suka, dulcymer, kankles, tambura). Zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, polskimi i słowiańskimi pieśniami tradycyjnymi oraz improwizacją głosem. Swoje umiejętności i zainteresowania wykorzystuje w pracy edukacyjnej i artystycznej poprzez udział w projektach indywidualnych i grupowych, prowadzenie regularnych i okazjonalnych warsztatów wokalnych i kaligraficznych oraz zespołów śpiewu tradycyjnego. Laureatka m.in. III Festiwalu Piosenki Słowiańskiej w Poznaniu (2007), 45. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu (2011) , konkursu "Stara Tradycja" (2012). Prace malarskie, kaligraficzne i grafiki pokazuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych od 2011 roku. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2005 roku.

Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących oraz zaawansowanych. Jeśli nigdy nie zgłębiałeś magii liternictwa na pewno miło spędzisz czas w twórczej i kreatywnej atmosferze. 

Udział w zajęciach gwarantuje wykonanie kolejności następujących kroków:
- zgłoszenie udziału drogą e-mailową wyspaskarbow@gak.gda.pl z zapytaniem o miejsce na liście uczestników (ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA - DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ) lub telefoniczną 58 323 91 15 w godzinach pracy biura.
- dokonanie wpłaty na konto Banku Spółdzielczego w Sztumie:
50 8309 0000 0085 6294 2000 0010 (adresat: Gdański Archipelag Kultury, ul. Dworcowa 9, 80 - 026 Gdańsk) w tytule wpisując: Imię i nazwisko uczestnika warsztatów, nazwę zajęć oraz placówki n.p. "Anna Kowalska, warsztaty kaligrafii, Wyspa Skarbów GAK".

UWAGA: w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest ZGODA na udział od rodziców lub opiekunów prawnych.

Ilość miejsc ograniczona!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Najdłużej panującym dyrektorem teatru instytucjonalnego w Trójmieście jest...