• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Teoriopraktyka sztuki performance

Zapraszamy na cykl spotkań artystyczno-badawczych łączących teorię, praktykę i rozmowę o sztuce performance.

Performance: struktura - przedmiot - znaczenie

Tematyka odnosi się do szeroko rozumianego strukturalizmu w dziełach sztuki, a więc ich wewnętrznej budowy oraz użycia przedmiotu ready made w procesie tworzenia znaczeń, konstruowania narracji w dziele sztuki.

Wykład: Martyna Groth; "Performance art: twórca i tworzywo". Performance: Artur Tajber STÓŁ - OPÓR. Okcydentakcja, Waldemar Tatarczuk Pomiędzy

Kurator cyklu: Łukasz Guzek

Każda część cyklu stanowi osobny projekt. Dotyczy wybranego zagadnienia teoretycznego i artystycznego. Poszczególne tematy zostały określone ramowo. Stanowią kategoryzacje szerokiego pola sztuki performance.

Składa się z trzech elementów:
- wykładu przybliżającego problematykę danej części cyklu. Tytuły wskazują kategorie opisujące zagadnienia występujące we współczesnej sztuce performance.
- prezentacji dzieł sztuki performance tworzących środkami artystycznymi znaczenia sytuujące się w obszarze wyodrębnionych kategorii.
- rozmowy z publicznością z udziałem wykładowcy i artystów (moderator Łukasz Guzek) na temat rozmaitych aspektów problematyki podejmowanej w danej części cyklu, poruszonych w wykładzie i w zaprezentowanych dziełach sztuki performance oraz w pokazanej dokumentacji.
Wykłady będą publikowane w czasopiśmie Sztuka i Dokumentacja wraz z dokumentacją fotograficzną performance. Publikacja tekstów i dokumentacji utrwala treści przekazywane w wykładach i powoduje, iż wydarzenia stają się nie tylko jednorazowymi zdarzeniami ale mogą służyć dydaktyce akademickiej.

Cykl ma charakter projektu artystyczno-badawczego, co oznacza, iż został przygotowany z uwzględnieniem metodologii łączącej metody tworzenia sztuki, jak i metody badań naukowych nad sztuką. Wydarzenia mają charakter otwarty, są skierowane do studentów wszystkich kierunków i stopni. Mogą więc stanowić wsparcie dla programów nauczania na ASP w Gdańsku.

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywał się gdyński rycerz, który zakochał się w syrenie i porzucił dla niej miasto?