stat
Impreza już się odbyła

Statystycznie rzecz biorąc - spotkanie online z Janiną Daily

Biblioteka Gdynia zaprasza na wirtualne spotkanie z autorką bloga Janina Daily wokół książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?". Wydarzenie odbędzie się w ramach nadbałtyckiego festiwalu designu: Gdynia Design Days i będzie je można obejrzeć na żywo na fanpejdżu Biblioteki Gdynia.

Na żywo

Zobacz transmisję live


Janina Bąk, czyli autorka bloga Janina Daily pokieruje nas przez meandry wykresów i słupków statystycznych, z których można wyczytać wszystko, włącznie z tym, czy język angielski powoduje zawał serca oraz ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?
Spotkanie będzie krążyło wokół książki: Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?.

Opis za wydawcą:

Książka o statystyce (tak, o statystyce!), której lektura przyprawia o ból przepony (ze śmiechu. Nie trzeba od razu biec do lekarza). No i nawet można zrozumieć o co w niej (statystyce) chodzi. Wszystko dzięki Janinie Bąk, pandze biznesu, komendancie komedii, charyzmatycznej liderce ortodoksyjnej grupy #DrużynaJanina. Ile trzeba zjeść czekolady, by dostać Nobla? Dlaczego koń i szop pracz nigdy nie dostali doktoratu? Czy język angielski powoduje zawały serca, a masło przedłuża życie? Czego statystyka nauczyła się od martwego łososia? A przede wszystkim: czy naukowcy są jak żony i nigdy się nie mylą? Dzięki setkom ciekawostek zobaczycie, że statystyka potrafi zmierzyć wszystko i wbrew pozorom przydaje się do wszystkiego. Pozwala nawet oszacować matematyczny wzór na miłość!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Do kiedy można zobaczyć wystawę ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?