stat
Wydarzenie już się odbyło

Podsumowanie pierwszego sezonu rezydencji AiR Goyki 3 Ada Rączka i Zyta Rudzka

sie 19-22

czwartek - niedziela, godz. 9:00

Sopot, miasto
Wstęp wolny

21 - 28 sierpnia 2021, godz. 10:00

Sopot,
W sobotę 5 czerwca spotkajmy się w parku willi na Goyki 3, aby podsumować pierwszą rezydencje programu AiR Goyki 3. Zapraszamy od godziny 15 do 18!

Obie rezydentki zaprezentują projekty, nad którymi pracowały w trakcie pobytu w Sopocie.

od 15 do 17 wspólne kolorowanie z Adą Rączką wstęgi powstającej na podstawie zdjęć, których bohaterami jest Sopot, a które wykonała artystka podczas rezydencji.

od 17 do 18 spotkanie z Zytą Rudzką. Autorka przeczyta fragmenty książki, nad którą aktualnie pracuje, opowie o swojej metodzie pisania i pobycie na rezydencji.

Wstęp wolny, uczestnicy są proszeni o stosowanie obwiązujących przepisów sanitarnych.

Ada Rączka ur. 1997 w Warszawie. Absolwentka Fine Arts w Städelschule (Frankfurt am Main). Pracuje z obrazami, tekstem i wideo. Szuka sposobów reprezentacji prac reprodukcyjnych (ang. reproductive work), m.in. czynności sprzątania, gotowania, dbania i opieki. Autorka książki poetyckiej Nie róbmy nic, błagam. Ale powiedzmy innym, że robiłyśmy. (2019)

Zyta Rudzka pisarka i dramatopisarka. Napisała takie powieści jak Białe klisze, Mykwa, Ślicznotka doktora Josefa, Krótka wymiana ognia, która otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia, weszła do finału Nagrody Literackiej Nike 2019 i została uznana za jedną z dziesięciu najlepszych polskich książek dekady przez tygodnik Polityka. Autorka sztuk teatralnych, min. Zimny bufet, Cukier Stanik, wyróżnionych Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną oraz Gold Remi na Wordfest Independent Film Festival w Huston. W 2020 roku najnowsza powieść autorki Tkanki miękkie ( W.A.B. 2020) zdobyła pierwsze miejsce w rankingu najlepszych polskich książek wg tygodnika Polityka oraz znalazła się na liście dziesięciu najlepszych książek magazynu Książki i Onet Kultura.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co to jest Monumental Art?