stat

Blok blokowi nierówny. Spotkanie z Beatą Chomątowską

Blok blokowi nierówny. Spotkanie z Beatą Chomątowską, autorką książki "Betonia. Dom dla każdego".

Osiedla blokowe - szczytowe osiągnięcie masowego budownictwa czy źródło nieszczęść mieszkańców miast? Obrośnięte rozmaitymi mitami, stanowiące zarówno przedmiot analiz socjologicznych, jak i inspiracje dla filmów i piosenek, bloki wtopiły się już w otaczający nas krajobraz. Jak zmieniły przestrzeń, w której żyjemy? Jak wpłynęły na historię współczesnej architektury? Czym różnią się od siebie różne osiedla i jak się na nich żyje w Polsce, a jak w Niemczech czy USA?

O tym wszystkim porozmawiamy z Beatą Chomątowską, autorką reportażu "Betonia. Dom dla każdego" (https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/betonia), za którą została nominowana do tegorocznej Nagroda Literacka Gdynia w kategorii esej.

Beata Chomątowska - pisarka i dziennikarka, współzałożycielka oraz prezeska Stowarzyszenia Stacja Muranów. Współpracuje m.in. z "Tygodnikiem Powszechnym", "Gazetą Wyborczą" oraz Muzeum Historii Żydów Polskich. Jest autorką książek "Stacja Muranów", "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie", "Lachert i Szanajca. Architekci awangardy" oraz "Betonia", które ukazały się nakładem Wydawnictwa Czarne. Urodzona w Krakowie, mieszka w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi Ewa Stokłuska z Laboratorium Innowacji Społecznych.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W jakiej miejscowości nie ma oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku?