• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Żywa Biblioteka w Noc Bibliotek

Zapraszamy do udziału w Żywej Bibliotece organizowanej w Sopotece z okazji Nocy Bibliotek. Tego wieczoru będzie można porozmawiać z osobami należącymi do grup dyskryminowanych i postrzeganych stereotypowo. Otwierają się one dla Was i podczas szczerej rozmowy opowiedzą o swoim życiu i odpowiedzą na nurtujące Was pytania.

Żywa Biblioteka jest miejscem, w którym osoby spotykające się ze stereotypami, uprzedzeniami, dyskryminacją i wykluczeniem wcielają się w rolę Żywych Książek. Żywa Biblioteka nie koncentruje się na jednym temacie czy jednej mniejszości, ale dotyka problemu dyskryminacji w możliwie najszerszym kontekście. Dlatego Żywe Książki pochodzą z bardzo różnorodnych środowisk, mają zróżnicowany status społeczny, wyznanie, zawód, odcień koloru skóry, tożsamość psychoseksualną, status materialny, wykształcenie, sprawność, wiek, poglądy, wygląd. Łączy je wspólny cel: promowanie praw człowieka i akceptacji różnorodności poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem.

Do Żywej Biblioteki może przyjść każda osoba, która chce poznać drugiego człowieka, dowiedzieć się więcej o jego/jej sytuacji, poglądach, życiu. Jest to także przestrzeń do weryfikacji własnych poglądów i stereotypów. Nie ma tutaj tematów tabu, listy przygotowanych pytań, publiczności ani moderatorów. Każdy Czytelnik i Czytelniczka ma 30 minut na prywatną rozmowę z wybraną Żywą Książką.

Czekamy na Was w sobotę, 5 października w godz. 17:00-22:00 (Sopot, ul. Tadeusza Kościuszki 14, budynek Sopot Centrum, II piętro).

Daj się zaprosić do rozmowy!

Opinie

Sprawdź się

W którym roku ukończono budowę gmachu Opery Bałtyckiej?