• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Święta, które wielu kojarzą się z dostatkiem i rodzinnym ciepłem, dla innych są czasem trudnym. Warto o tym pamiętać i okazać swoje wsparcie. Świąteczne potrawy i wspólne kolędowanie będą czekać 24 grudnia o godz. 15.00 na samotnych i potrzebujących. Prezydent Wojciech Szczurek zaprasza na wspólną wieczerzę do hali VI Liceum Ogólnokształcącego. Przy stole czekać będzie pół tysiąca miejsc.

Wśród tradycyjnych potraw znajdą się m.in: barszcz z pasztecikiem, śledź w śmietanie, rolada szpinakowa z wędzoną rybą, kotleciki rybne, wigilijna kapusta z grochem i tradycyjna sałatka jarzynowa, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie świąt. Na tych, dla których świętowanie pachnie świeżym ciastem, będzie czekała babka i tradycyjny makowiec z bakaliami.
Będzie można też posłuchać najpiękniejszych kolęd i pieśni świątecznych.
Nie zabraknie prezentów. Dla gości wigilijnej wieczerzy będą przygotowane paczki, które zostaną rozdane po kolacji.

Każdy potrzebujący będzie mógł dołączyć do wieczerzy. Przy wigilijnym stole w VI Liceum Ogólnokształcącym (ul. Kopernika 34) czekać będzie blisko pół tysiąca miejsc.

Centrum Aktywności Seniora zaprasza zainteresowanych, którzy przybędą tego dnia i zechcą się przyłączyć, aby podarować drugiemu człowiekowi to, co najcenniejsze: uważność, życzliwość i ciepłe słowo. W tym celu należy się skontaktować z Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27/31): osobiście, pod nr. tel. 58 661 55 38 lub mailowo: sekretariat@cas.gdynia.pl.

Swoje wsparcie dla tej inicjatywy zadeklarowali: Gdyńskie Centrum Sportu, Parafialny Zespół Caritas Gdynia przy kościele oo. Franciszkanów, społeczność VI Liceum Ogólnokształcącego, brać harcerska okręgu pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, samorządowcy oraz przyjaciele, którzy przedsięwzięcie wspierają już od lat.

Opinie

Sprawdź się

Kto jest patronem Teatru Muzycznego w Gdyni?