stat
Wydarzenie już się odbyło

Tomasz LIPI Lipski / Prymityw Band

Zapraszamy na wieczór z poezją i muzyką - Tomasz Lipi Lipski zaprezentuje swój najnowszy tom wierszy "Prymityw", a także wystąpi z zespołem Prymityw Band.

Koncert zespołu Prymityw Band będzie promował utwory pochodzące z najnowszego tomu wierszy Tomasza Lipi Lipskiego pt. "Prymityw" oraz utwory pochodzące z płyty zespołu Lipi & Czemuś pt. "Więzień miłości". To oryginalne połączenie poetyckich tekstów z autorską muzyką opartą na wpływach etno, folku, reggae, bluesa oraz piosenki autorskiej.

Wystąpią:
Tomasz Lipi Lipski - wokal, jembe
Maria Chmielarz-Podejko - flety
Arek Ignaciuk - gitara
Max Szwoch - video

Książka "Prymityw" jest czwartym autorskim tomikiem wierszy autora. Wydana została dzięki Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury w 2018 r. Tomik jest wzbogacony ilustracjami autora oraz napisany jego autorską czcionką. Za edycję książki odpowiada artystka, pracownik ASP w Gdańsku, Edyta Majewska. Projekt ten powstał z okazji 25-lecia działalności artystycznej Tomasza Lipskiego. Zawiera wiersze autora z ostatnich kilkunastu lat.

Tomasz Lipski
- ur. w Gdańsku. Poeta, muzyk, animator kultury. Członek Zarządu Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki "Jeden Świat" w Sopocie, w którym prowadził spotkania i warsztaty poetyckie. Członek zespołu Ikenga Drummers oraz współzałożyciel zespołu Lipi & Czemuś, z którym wydał płytę "Więzień miłości". Ma na swoim koncie cztery książki poetyckie. Publikował w prasie lokalnej oraz w pismach literackich w kraju. Jest laureatem wielu konkursów poetyckich. Przez kilka lat prowadził audycje autorskie w radiowęźle w Areszcie Śledczym. W 2014 roku wydał dzięki dofinansowaniu Służby Więziennej w Gdańsku, antologię poezji osób osadzonych w Areszcie Śledczym w Gdańsku p.t. "Powiew wolności." W 2015r. otrzymał wyróżnienie nagrodą ufundowaną przez POLCUL- Jerzy Boniecki Foundation, za wieloletnią działalność na rzecz animacji kultury w środowisku lokalnym Trójmiasta i propagowanie polskiej kultury za granicą.
 

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Organizatorem Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port jest: