stat

Teatroteka: Matka Boska Niespodziewana

Zapraszamy na komediodramat, w którym autor Szymon Jachimek nie stroni od absurdalnego, często językowego humoru, nie pozbawiony jednak refleksji serio, czy nuty melodramatycznej.

mar 3

wtorek, godz. 19:00

bilety 10 zł
Kup bilet
mar 13

piątek, godz. 18:00

bilety 31,90  zł
ulgowy 27,90 zł
Bohaterem sztuki jest czterdziestoletni, samotny po śmierci żony, nauczyciel matematyki z Sanoka. Spotykamy go na cmentarzu, dokąd - jak zwykle - przyszedł "porozmawiać" z żoną. Najwyraźniej nie daje sobie rady ze sobą i swymi uczuciami, od kiedy został sam. Pewnego wieczoru, kiedy jak zwykle poprawia szkolne klasówki, w jego sanockim mieszkaniu zjawia się kobieta podająca się za Matkę Boską i deklarująca chęć rozmowy. W pierwszej chwili bohater jest przekonany, że ma do czynienia z narzucająca się oszustką. Nie mogąc jednak pozbyć się jej (kobieta w niezrozumiały sposób wciąż pojawia się w jego domu), bohater dochodzi do wniosku, że ulega powracającej wciąż halucynacji, co skłania go do udania się do psychiatry. Tajemnicza postać, poprzez kolejne "wizyty" i rozmowy z bohaterem, stara się mu pomóc w ukojeniu bólu po stracie żony. Wie o nim samym bardzo wiele, ma dar przewidywania zdarzeń i sytuacji. Kim zatem jest?

Szymon Jachimek - autor tekstu
(ur. 1982) Aktor, dramatopisarz, artysta kabaretowy. Z wykształcenia socjolog, w przeszłości związany z kabaretem Limo, grupami teatralnymi Muflasz i Pracownia Prowincja oraz teatrem Wybrzeżak w Gdańsku. Współzałożyciel i członek grupy improwizacji teatralno-kabaretowych W Gorącej Wodzie Kompani. Pisze sztuki dla dzieci i dorosłych. W 2016 roku zdobył I Nagrodę w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży za tekst Jeremi się ogarnia. LOL. Dwa jego dramaty: Znaczył kapitan (2018) i Poranny spektakl dla młodzieży (2019) znalazły się w półfinale prestiżowego konkursu Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Za sztukę Matka Boska Niespodziewana autor otrzymał III Nagrodę w konkursie otwartym na utwór dla TEATROTEKI ogłoszonym w 2018 roku przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i WFDiF.

Maciej Buchwald - reżyser
(ur. 1986) Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarstwo), Akademii Teatralnej (WOT) oraz Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi. Autor nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach filmów i teledysków. Komik, członek teatru improwizowanego Klancyk. Zrealizował spektakl teatralny Powrót do Maa w domkach fińskich na warszawskim Jazdowie oraz zagrał w sztuce Nieznośnie długie objęcia w reżyserii Iwana Wyrypajewa w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Orłowie działa od...?