stat
Impreza już się odbyła

Sięgając po Eden - nowa wystawa w Santorium

Autor wystawy Emilia Ćwiklińska: "Sięgając po Eden" to dla mnie poszukiwanie współczesnej interpretacji symbolicznego owocu grzechu nierozerwalnie związanego z najważniejszą kobietą Starego Testamentu - czyli Ewą.

4 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00

Wstęp wolny
Prosta forma miała za zadanie ukazać nieprzemijające od tysiącleci piękno jabłka. Oraz wciąż skrywaną, intrygującą pokusę sięgania po zakazany owoc.
Rozważanie nad metafizyczną postacią raju między biblijnym opisem, a ucieleśnioną postacią współczesnej Ewy jest wynikiem konsumpcjonizmu definiującego współczesne czasy. Podążając za słowami Marka Twaina "Gdziekolwiek była ona, tam był raj" rozważałam czym jest Eden, kim jest Ewa oraz czy jabłko przywodzi nam na myśl czarującą postać grzechu?
To pytania, na które każdy z nas powinien odpowiedzieć samodzielnie.
Niewątpliwe pozostaje dla mnie jedno - jabłko potrafi oczarować formą, barwą i tajemnicą niczym krągłości i kolory kobiety - Ewy. Dlatego wywołanie wrażeń estetycznych było priorytetowym celem. Interpretacja pozostaje osobliwością widza.

Sanatorium: w ten sposób Emilia Ćwiklińska, autorka serii prac zatytułowanych "Sięgając po Eden" zaprasza Państwa do zapoznania się z wystawą prezentowaną w Sanatorium - Sopot ul. Grunwaldzka 8/10 w dniach 02.04.2012 - 26.04.2012

Autor wystawy Emilia Ćwiklińska: Dziękuję za zainteresowanie, zapraszam do spotkań pełnych refleksji w aranżacji wnętrza Sanatorium z udziałem moich wariacji na temat jabłka, oraz życzę relaksujących chwil i niebiańskich rozkoszy gwarantowanych przez wysmakowaną kuchnię Sanatorium.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z trójmiejskich poetów otrzymał w 2009 roku prestiżową Nagrodę Kościelskich?

 

Najczęściej czytane