stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Ruszaj w drogę: Ruszamy w Powiat Świecki

Kasia i Maciej Marczewscy, twórcy docierającego do miliona turystów internetowego przewodnika po Polsce www.ruszajwdroge.pl, autorzy książek "Ruszaj w Bieszczady" i "Ruszaj w Powiat Świecki", oraz Galeria Madison w Gdańsku zapraszają na turystyczne spotkanie o najciekawszych miejscach Kociewia Świeckiego i wschodnich Borów Tucholskich.

Na spotkaniu "Ruszamy w Powiat Świecki" Kasia i Maciej udowodnią, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby przeżyć ciekawą przygodę. Pokażą, co warto zobaczyć w kujawsko-pomorskiej części Kociewia. Podróżnicy opowiedzą o zeszłorocznej przygodzie w południowej, kujawsko-pomorskiej części Kociewia w okolicach Nowego, Tlenia i Świecia. Pokażą jak zdobywali Czarcie Góry, gdzie odkryli najpiękniejsze widoki na Dolinę Dolnej Wisły i jakie niezwykłe trasy przemierzyli w Borach Tucholskich. Podzielą się ciekawostkami o menonitach, o elektrowniach w Gródku i Żurze, które zasilały w prąd całe Pomorze, oraz o zimorodkach, które nad Wdą znalazły idealne miejsce do życia.

Zdradzą, w jaki sposób z tej podróży powstawała ich druga książka pt. "Ruszaj w Powiat Świecki" - pierwszy taki przewodnik o polskim powiecie. Na karty tej książki zaprosili gościnnych mieszkańców regionu, z którymi przeprowadzili 16 wywiadów o ich pasji, sposobach na życie, regionalnych smakołykach i turystycznych atrakcjach, które stworzyli w powiecie świeckim. Spotkanie zakończy losowanie przewodników i turystycznych gadżetów przywiezionych przez Kasię i Macieja z ich wycieczek po Polsce. Prowadzący będą też rozdawać darmowe mapy, przewodniki i foldery z różnych zakątków Polski: od Kaszub, Kociewia, przez centralną Polskę aż po Karkonosze, Małopolskę i Podkarpacie. Po spotkaniu będzie można kupić przewodniki autorstwa Kasi i Macieja Marczewskich: "Ruszaj w Bieszczady" ze sprawdzonymi pomysłami na 14 dni w Bieszczadach oraz "Ruszaj w Powiat Świecki" z planem na 10 dni w mniej znanej części Kociewia - w regionie, w którym dobrze zjesz i wypoczniesz.

Patroni medialni wydarzeń klubowych: Radio Kaszëbë, Trojmiasto.pl

Kasia i Maciej Marczewscy - Fundacja Ruszaj w Drogę!
Małżeństwo pasjonatów, pozytywnie zakręcone na punkcie zwiedzania Polski. Od 10 lat aktywnie ją zwiedzają, sprawdzają, testują i opisują najciekawsze atrakcje turystyczne w kraju. Pod marką Ruszaj w Drogę! stworzyli: Fundację promującą polską turystykę w Polsce www.fundacja.ruszajwdroge.pl, Klub - jedyny taki w Polsce cykl prezentacji podróżniczych o polskich regionach www.ruszajwdroge.pl/kalendarz i największy blog podróżniczy o Polsce www.ruszajwdroge.pl. Co roku z ich pomysłów na zwiedzanie Polski korzysta milion turystów, a ich podróże po Polsce obserwuje na co dzień ponad 50 tysięcy Fanów w mediach społecznościowych. Już w pierwszym roku działania ich Fundacja współpracuje z organizacjami turystycznymi z 16 polskich województw. Doceniają to jurorzy prestiżowego gdańskiego konkursu Tourism Trends Awards i ogłaszają Fundację Ruszaj w Drogę! Debiutem Roku 2016. W 2019 roku ukazują się na rynku ich pierwsze drukowane przewodniki: "Ruszaj w drogę na Kociewie", "Ruszaj w Powiat Świecki" i "Ruszaj w Bieszczady". Przewodniki można kupić na spotkaniach z czytelnikami i wysyłkowo w sklepie autorów www.sklep.ruszajwdroge.pl.
Kasia i Maciej Marczewscy chętnie dzielą się sprawdzonymi pomysłami na wycieczki: w Internecie, w audycjach radiowych i telewizyjnych oraz na odbywających się regularnie w Trójmieście i okolicach spotkaniach i prezentacjach Klubu Ruszaj w Drogę!

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Pierwszą sceną zawodową w Gdyni, wystawiającą spektakle jeszcze przed II wojną światową był: