• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Robotnicze osiedla Dolnego Wrzeszcza: spotkanie z Jarosławem Wasielewskim

Zapraszamy 20 czerwca na spotkanie z Jarosławem Wasielewskim wokół jego najnowszej książki "Wrzeszcz dla początkujących i średnio zaawansowanych" pt. "Robotnicze osiedla Dolnego Wrzeszcza: Kolonia Rzeszy, fińskie domki i Osiedle Roosevelta".

sie 1

czwartek, godz. 17:45

Gdańsk Wrzeszcz, ul. Grunwaldzka 17, przed...
bilety 30-50 zł

w każdy wtorek (do 01.07.2025), godz. 16:15 - 19:15

Gdańsk,
bilety 150 zł
Osiedla z tanimi mieszkaniami miały być rozwiązaniem dla rosnącej liczby robotników w mieście. Budowę Kolonii Rzeszy (Reichskolonie) zaplanowano i zrealizowano dwudziestoleciu międzywojennym. Charakterystyczne drewniane domki fiński stojące po dziś dzień m.in wzdłuż ulic Górniczej i Kopalnianej przypłynęły do Gdańska z Helsinek. Planowo były przeznaczone dla mieszkańców Górnego Śląska. Dlaczego zostały we Wrzeszczu? Osiedle Roosevelta z kolei to powojenne osiedle, które powstało w ramach Grunwaldzkiej Dzielnicy Mieszkaniowej. O historii trzech osiedli z Wrzeszcza Dolnego porozmawiamy z pasjonatem i znawcą dzielnicy Jarosławem Wasielewskim, którego najnowsza książka - "Wrzeszcz dla początkujących i średnio zaawansowanych niedawno się ukazała.

Jarosław Wasielewski (ur. 1983) - badacz i popularyzator historii Wrzeszcza. Współautor monografii "Dolny Wrzeszcz i Zaspa" oraz serii albumów "Wrzeszcz na dawnej pocztówce" (2 tomy, w przygotowaniu kolejny). Publikuje teksty w czasopiśmie "30 dni", Magazynie GARNIZON oraz na portalu trojmiasto.pl

Przed i w trakcie spotkania będzie można nabyć książkę "Wrzeszcz dla początkujących i średnio zaawansowanych" (cena: 70 zł, UWAGA: płatność tylko gotówką).

Patronem medialnym publikacji jest portal Trojmiasto.pl
Spotkanie poprowadzi Natalia Koralewska.
Dołącz na Facebooku 

Informacja o biletach

Wstęp bezpłatny

Opinie

Sprawdź się

Dlaczego jest 12 potraw na wigilijnym stole?