• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza
Warsztaty Pizza e Vino
PATRONAT

Pi razy drzwi! Warsztaty i zwiedzanie dla klas 4-8

Zasada 3 x z, czyli zakuj, zdaj, zapomnij, to nie w Hevelianum! Szczególnie, gdy zbliża się 14 marca, czyli Dzień Liczby Pi. Tu świętowanie trwa aż przez dwa tygodnie, kiedy śmiałkowie z klas 4-8 szkół podstawowych mogą wziąć udział w warsztatach Pi razy drzwi!. Kto zapamięta najwięcej cyfr po przecinku?

4 listopada - 2 grudnia 2023, godz. 11:00

Wstęp wolny

15 grudnia 2023 - 11 marca 2024

Gdańsk,
bilety 45 - 190 zł
Kup bilet
Uczestnicy zajęć, które odbywać się będą od 14 do 25 marca poznają tajemnice intrygującej liczby Pi, przećwiczą sposoby na łatwe zapamiętanie jej rozwinięcia, a następnie wezmą udział w turnieju. Dla zespołów, które wyróżnią się kreatywnością i zapamiętają najwięcej cyfr po przecinku, czekają matematyczne nagrody.

Warsztaty połączone są ze zwiedzaniem wystawy Łamigłówka, czyli magicznego świata matematyki, gdzie abstrakcja staje się rzeczywistością. Tutaj można przeliczyć ją na grube pieniądze, zobaczyć, jak wygląda miliard albo wystawić na próbę rachunek prawdopodobieństwa. Mierząc się z matematycznymi zagadkami, przekonujemy się, że królowa nauk jest wszędzie wokół nas!

Pi razy drzwi - warsztaty i zwiedzanie - to propozycja dla uczniów i uczennic klas 4-8 szkół podstawowych z okazji Dnia Liczby Pi, święta obchodzonego corocznie, głównie w kręgach akademickich i szkolnych. Data święta jest nieprzypadkowa. Zapisywana w USA jako 3.14, kojarzy się z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi.   

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, od 14 do 25 marca, w godzinach 8:30, 10:30, 12:30 i 14:30. Kosztują 20 zł od osoby, a opiekunowie uczestniczą w nich bezpłatnie.

Klasy można zapisywać poprzez e-mail: edukacja@hevelianum.pl lub telefonicznie: 58 742 33 52.

Opinie

Sprawdź się

Ile lat istniała Sopocka Scena Off de BICZ?