stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Obrazy Ogniem Malowane 2020

Plama GAK oraz Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na jesienne wydarzenie plenerowe, które odbędzie się na gdańskiej Zaspie w sobotę 10 października.

Obrazy Ogniem Malowane to plenerowa akcja artystyczna, której motywem przewodnim jest ogień i światło zastosowane jako element instalacji rzeźbiarskiej, aranżacji przestrzeni czy działań teatralnych.
Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1993 r. i miała charakter warsztatów prowadzonych przez nieżyjącego już wybitnego ceramika Edwarda Roguszczaka. Niepoprzedzona żadnymi akcjami promocyjnymi skupiła duża widownię w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji jak również w oknach okolicznych dziesięciopiętrowych bloków. Tak duże zainteresowanie skłoniło nas do kontynuacji działań i nadania temu charakteru corocznej imprezy, w której uczestniczy coraz więcej artystów i widzów.

W tym roku do udziału w tworzeniu wydarzenia zaprosiliśmy m.in. znany widzom Festiwalu FETA plenerowy Teatr AKT (warszawa) z spektaklem Ja gore. Wśród twórców instalacji rzeźbiarskich znaleźli się Adam Walny, Czesława Podleśny, Zuzanna Dolega czy Jakub Skrzypczyk. Projekt ma charakter otwarty. Twórcą Obrazów Ogniem Malowanych może być każda osoba bez względu na wykształcenie i doświadczenie, która ma pomysł i chęć jego realizacji.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście to: