stat
Impreza już się odbyła

Narodowe Czytanie 2021

Głównym punktem programu tegorocznej edycji Narodowego Czytania będzie czytanie performatywne fragmentów utworu Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej" przez czwórkę gdyńskich aktorów. Następnie do przeczytania przygotowanych fragmentów utworu zostaną zaproszeni przedstawiciele Urzędu Miasta, mieszkańcy Gdyni i turyści. Zachęcamy do przygotowania swoich fragmentów i wspólnego czytania.

Relacja z imprezy

Na trawniku obok InfoBoxu przeniesiemy się do mieszkania państwa Dulskich. Wspólnie będziemy mogli przeżywać wydarzenia, które odgrywać się będą na naszych oczach.
W sąsiedztwie sceny staną parasole Biblioteki Gdynia oraz leżaki dla uczestników wydarzenia, by mogli w wygodnych warunkach wsłuchać się w czytane fragmenty lektury.

Dodatkową atrakcją będzie fotościanka z postaciami z "Moralności Pani Dulskiej". Uczestnicy wydarzenia będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, które będą drukowane na miejscu.
Koło InfoBoxu zaparkuje rower cargo, czyli nasz mobilny punkt bookcrossingu - będzie można zabrać z niego książkę do domu.
Zapraszamy!

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Którą z powieści Pawła Huellego wyreżyserował Wojciech Marczewski?