stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Książka otwarta na świat - spotkanie z twórcami i warsztaty

Muzeum Emigracji przedstawia książkę pełnią niespodzianek - zakamarków, zapachów i niezwykłych zadań! Można czytać ją w domu, ale publikacja świetnie sprawdzi się także jako przewodnik po naszej wystawie.

Zapraszamy na premierę nowej publikacji MEG skierowanej do najmłodszych. Podczas spotkania z twórcami - Katarzyną Witt, Dawidem Ryskim i Anną Posłuszną - porozmawiamy o kulisach powstawania książki. Z tej okazji przygotowaliśmy także warsztaty dla dzieci i dorosłych, a w godz. 12:30-15:30 działać będzie kreatywna strefa twórcza dla rodzin.

W dniu premiery książka dostępna będzie w sprzedaży w promocyjnej cenie.

12.30-14.30 | Warsztaty twórcze dla dzieci | prowadzenie: Katarzyna Witt i Anna Posłuszna

Każda książka jest osobnym światem. Nie ma jednak książki, która opowie o naszym świecie wszystko. Na warsztatach z tworzenia książek poważnie zastanowimy się nad ich zawartością. Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie co tak naprawdę znaczy, że książka otwarta jest na świat, a dzieci zdecydują co powinno się w niej znaleźć...

Warsztaty skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat.

13.30 - 15.30 | Warszaty ilustratorskie dla dorosłych: GIGPOSTER | prowadzenie: Dawid Ryski

Prowadzący razem z uczestnikami stworzy kilkanaście indywidualnych ilustracji, które po połączeniu dadzą nam jeden GIGantyczny plakat. Po warsztatach zapraszamy na pogawędki przy kawie z Dawidem.

Katarzyna Witt - historyczka sztuki i edukatorka muzealna. Absolwentka studiów podyplomowych "Literatura dziecięca i młodzieżowa wobec wyzwań nowoczesności". Współkuratorka wystawy dla dzieci "Działamy z kolekcją" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Twórczyni wielu, interaktywnych publikacji towarzyszących wystawom w MSN. Współautorka "Książki otwartej na świat".

Dawid Ryski - projektant graficzny urodzony w 1982 roku, z wykształcenia architekt krajobrazu. Obecnie mieszkający i pracujący w Puławach. Autor licznych ilustracji prasowych (Computer World, The Washington Post The New York Observer, L'Optimum, American Lawyer Magazine, Esquire) oraz wielu plakatów koncertowych (Franz Ferdinand, Editors, Nomeansno, Twin Shadow). Ponadto zajmuje się projektowaniem murali, okładek do płyt i książek oraz grafik dla firm odzieżowych. W zeszłym roku ukazała się jego czwarta książka dla najmłodszych, wydana w prestiżowym niemieckim wydawnictwie Little Gestalten.

Anna Posłuszna - główna specjalistka ds. edukacji w Muzeum Emigracji. Absolwentka historii sztuki, zajmuje się również projektowaniem usług zorientowanym na użytkownika. Koordynatorka i pomysłodawczyni wielu wydarzeń skierowanych do dzieci i rodzin w instytucjach kultury. Współautorka "Książki otwartej na świat".

Informacja o biletach

Zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy i nazwę wybranych zajęć.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?