• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert z okazji 170. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina

Towarzystwo im. Fryderyka Chopina - Koło w Gdańsku oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego Gdańsk, ul. Korzenna 33/35.

Poniedziałek, 28 października 2019, godz. 19:00
Koncert z okazji 170. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


ANNA WANDTKE - skrzypce
GRZEGORZ SKROBIŃSKI - fortepian

W PROGRAMIE: F. CHOPIN, K. SZYMANOWSKI, H. WIENIAWSKI

PROGRAM

Fryderyk Chopin (1810-1849)
Ballada g-moll op. 23
(fortepian)

Karol Szymanowski (1882-1937)
Sonata d-moll op. 9
(skrzypce, fortepian)

Fryderyk Chopin
Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
(fortepian)

Henryk Wieniawski (1835-1880)
Fantazja z opery "Faust"
(skrzypce, fortepian)

Fryderyk Chopin
Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
(fortepian)

Karol Szymanowski
Romans D-dur op. 23
(skrzypce, fortepian)

Fryderyk Chopin
2 Nokturny z op. 9: b-moll nr 1, Es-dur nr 2
(skrzypce, fortepian)


---

Anna Wandtke
Skrzypaczka, solistka, kameralistka. W 2018 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego w Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie jako adiunkt prowadzi klasę skrzypiec. Wykłada także w ZPSM im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku (klasa prof. Krystyny Jureckiej) oraz Hochschule Fur Musik w Mannheim (klasa prof. Waleriego Gradowa). Jako solistka występowała z wieloma orkiestrami (Sinfonia Varsovia, Elbląska Orkiestra Kameralna, Sinfonia Iuventus, Polska Orkiestra Kameralna, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Podkarpacka, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Filharmonia Gorzowska, Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Kaliska). Jako kameralistka współpracowała z SWR Rundfunkorchester Kaiserslautern. Skrzypaczka była też członkiem Międzynarodowej UBS Verbier Festival Orchestra pod dyrekcją James'a Levine'a oraz międzynarodowej orkiestry kameralnej Maxima Vengerova.

Jest laureatką licznych konkursów skrzypcowych oraz kameralnych, stypendystką Ministra Kultury oraz Prezydenta Miasta Gdańska. Kilkukrotnie nominowana do Nagród "Czerwonej Róży". Laureatka Nagrody dla Młodych Twórców w Gdańsku, Stypendystka "DAAD" w Niemczech. Artystka ma w dorobku dwie płyty: VIOLIN SOUL (2016, DUX) oraz WANDTKE PLAYS POLISH (2018, REQUIEM RECORDS). Udziela się jako pedagog podczas kursów muzycznych, zasiada w jury konkursów skrzypcowych, kameralnych, a w roku 2019 również lutniczych. Jest założycielką̨ i prezesem Stowarzyszenia Humana Ars Musica, dyrektorem artystycznym Warsztatów Muzycznych Art&Business Concept, współorganizatorem Festiwalu "Piękny brzeg sztuki" w Warszawie.

Grzegorz Skrobiński
Pianista kameralista i solista, doktor sztuki na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie i asystent w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej przy UMFC. Absolwent tejże uczelni w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej i w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej.

Pianista koncertował na większości estrad w Polsce, między innymi w sali koncertowej i kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, NOSPR w Katowicach, w siedzibie Sinfonii Varsovii i w Zamku Królewskim w Warszawie, w Centrum Europejskim im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Występował w większości krajów europejskich, jak również w Azji oraz w Afryce, od wielu lat współpracuje z najwybitniejszymi artystami - takimi jak Konstanty Andrzej Kulka, Bartłomiej Nizioł, Janusz Wawrowski, Agata Szymczewska, Sebastian Wypych, Katarzyna Budnik - Gałązka, Marcin Zdunik, Urszula Kryger, Szymon Krzeszowiec, Piotr Janosik, Bartosz Bryła, Piotr Reichert. Grzegorz Skrobiński nagrał trzy płyty: "Modern Soul"(CD Accord) z Agatą Szymczewską, Markiem Brachą, Maciejem Frąckiewiczem oraz Łukaszem Kuropaczewskim; "Different Thigns"(CD Accord) z Marcinem Markowiczem; "Per musica ad astra"(DUX) z Martą Gębską. Grzegorz Skrobiński jest pedagogiem w Zespole PSM im. Karola Szymanowskiego w Warszawie oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, a także wykładowcą na kursach mistrzowskich oraz jurorem na licznych konkursach pianistycznych i kameralnych.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Bilet ulgowy
    10 zł
Bilety w cenie 10 zł (ulgowe) i 20 zł (normalne) można nabywać w Ratuszu Staromiejskim w dniu koncertu w godz. 18:00-19:00

Opinie

Sprawdź się

Rzeźba Xawerego Wolskiego, umieszczona na rondzie przy ul. Bitwy Pod Płowcami, nosi nazwę?