stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kolory Bałtyku

Tańce karnawałowe w Gdańsku i nad Bałtykiem. Zapraszamy na wykład i warsztaty.

Co z karnawałem ma wspólnego królowa Bona? Czy można odtańczyć Odsiecz Wiedeńską? Co to znaczy, że Szwedzi tańczyli polskę? Tego wszystkiego dowiedzieć się będzie można w piątek, 1 marca. O 18.00 dr Aleksandra Kajdańska zabierze nas w karnawałową podróż w czasie. Tancerka i historyczka tańca opowie o obyczajach tanecznych i karnawałowych w Gdańsku i regionie Bałtyku w czasach nowożytnych.
WYKŁAD: 1 marca, godz. 18.00

Warsztaty poświęcone będą tańcom popularnym w okresie świetności Gdańska (XVII-XVIII w.). Na zajęciach poznamy zasady etykiety obowiązujące w tańcach tego okresu, kroki oraz choreografię takich tańców jak Spagnoletta, branle, tańce polskie, menuety czy polonezy oraz najsłynniejsze tańce angielskie ze zbiorów Playforda i innych znanych mistrzów tańca. W większości tańce zostaną odtworzone ze źródeł historycznych.

WARSZTATY: sobota, 2 marca 2019, 10.00-14.00
Rozgrzewka, technika taneczna, tańce z XVII wieku: Moreska, Balletto Polacho, Spagnoletta, tańce angielskie - kontredanse.

WARSZTATY: niedziela, 3 marca 2019, 10.00-14.00
Rozgrzewka,  technika taneczna, tańce z XVIII wieku: Menuet, Polonez, tańce angielskie - kontredanse.

UWAGA: wybór tańców ćwiczonych podczas warsztatów zależny będzie od ilości biorących udział.

WSTĘP: wolny. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy

Tańce karnawałowe w Gdańsku i nad Bałtykiem to kolejne spotkanie w ramach projektu edukacyjnego Kolory Bałtyku mającego na celu przybliżenie różnorodnych aspektów związanych z Morzem Bałtyckim.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czym był i do czego służył WILKOM?