• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kłopoty ze sztuką ludową: spotkanie z Ewą Klekot

31 maja NCK zaprasza na spotkanie z Ewą Klekot pt. "Kłopoty ze sztuką ludową" w Ratuszu Staromiejskim.

30 kwietnia - 18 września 2022, godz. 10:00 - 16:00

Wstęp wolny
Prowadzenie: Aleksandra Paprot-Wielopolska

Jaka jest różnica między sztuką ludową a przemysłem ludowym i etnodizajnem? Czyje wyroby w dwudziestoleciu międzywojennym określano mianem gratów glinianych, które warszawiacy kupowali en masse w Gdyni na pamiątkę? I czy kiczowate, jarmarczne makatki, będące przykładem współczesnej sztuki wsi, są aby na pewno wystarczająco ludowe? O książce Kłopoty ze sztuką ludową (wydawnictwo słowo/obraz terytoria) opowie jej autorka - Ewa Klekot.

Kto nie posiada jeszcze własnego egzemplarza książki, będzie mógł ją nabyć w dniu wydarzenia na stoisku Wydawnictwa ulokowanym w holu Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

Ewa Klekot - antropolożka, tłumaczka, kuratorka. Adiunktka w Instytucie Projektowania Uniwersytetu SWPS; wykłada w School of Form i na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się interdyscyplinarnym łączeniem humanistyki i nauk społecznych z projektowaniem i działaniami artystycznymi, zarówno w badaniach, jak i edukacji. Absolwentka archeologii i etnologii, doktor nauk o sztuce. Aktualny obszar badań to antropologia wytwarzania oraz związane z nią poznanie i wiedza: umiejętności, wiedza ciała, materiały i procesy; tradycje wytwarzania a dziedzictwo niematerialne. Zajmuje się też antropologiczną refleksją nad sztuką, zwłaszcza społecznym konstruowaniem sztuki ludowej i prymitywnej, a także materialnością i wartościowaniem rzeczy uznawanych za dizajn, sztukę, zabytek, eksponat muzealny.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w logo Lamborghini?