• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ewa Bem z Grzech Piotrowski Band - Ladies' Jazz Festival

Wydarzenie w ramach

EWA BEM "Loves The Beatles" z towarzyszeniem GRZECH PIOTROWSKI BAND na XIX Ladies Jazz Festival

Jeszcze nie opadły emocje po powrocie Ewy Bem na scenę, co miało miejsce na Ladies Jazz Festival w 2020 roku, a już niekwestionowana Królowa Polskiego Jazzu przygotowuje dla nas kolejną premierę i to z twórcą sławnej World Orchestra, Grzechem Piotrowskim.

jazz - koncerty w Trójmieście


Ewa Bem to niepowtarzalna barwa głosu, swing i feeling, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość. Nagrała 16 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.

Ewa Bem w 2023 roku otrzymuje nagrodę Złotego Fryderyka w dziedzinie jazzu przyznawaną przez polską Akademię Fonograficzną . Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Współpracowała z największymi artystami polskiej sceny jazzowej m in. z Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Andrzejem Jagodzińskim. A od 2021 rozwija się także Jej współpraca z Grzechem Piotrowskim czego przykładem jest pomysł na powrót do płyty "Loves The Beatles".

Od kilku lat mamy do czynienia z nieustającą predylekcją do brzmień z tamtego okresu zarówno w muzyce pop jak i w muzyce jazzowej. Nieprzerwanie też nowe pokolenia odkrywają dla siebie utwory Czwórki z Liverpoolu. Naturalna jest więc reaktywacja płyty Ewy Bem z nowymi aranżacjami utworów The Beatles autorstwa Grzecha Piotrowskiego.

Podczas koncertu usłyszymy m.in.: A hard day's night, Yesterday, Let it be, Hey Jude, Strawberry Fields Forever
Koncert Ewa Bem Loves The Beatles wraz z Grzech Piotrowski Band odbędzie się w ramach Ladies Jazz Festival w Teatrze Muzycznym w Gdyni 22 lipca 2023 o godzinie 20:00
Sponsorem XIX Ladies Jazz Festival jest Energa SA z Grupy Orlen.

Zapraszamy

Opinie

Sprawdź się

Pierwszym gospodarzem Dworu Artusa było: