• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu. Warsztaty ogrodnicze

lip 13

sobota, godz. 13:00 - 14:30

Gdańsk,
bilety 1 zł
sie 10

sobota, godz. 11:00 - 12:00

Wstęp wolny
Zapraszamy na warsztaty ogrodnicze dla dorosłych "Miejskie łąki i dzikie zakątki dla dobrostanu" w cyklu "Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu". Razem z uczestnikami wyruszymy na spacer w stronę miejskich łąk i dzikich zakątków oraz wykonamy relaksujące prace plastyczne w oparciu o motywy przyrodnicze. Zachęcamy do przyjścia w wygodnym obuwiu oraz swobodnym stroju, który może się ubrudzić.

Joanna Paniec - architektka krajobrazu, animatorka kultury, edukatorka. W 2004 roku ukończyła studia w Katedrze Sztuki, na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w SGGW w Warszawie. Od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się projektowaniem zieleni miejskiej i ogrodów, w latach 2015 - 2020 ogrodnik miejska w Gdańsku i główna specjalistka ds. zielonej marki miasta w Biurze Prezydenta Gdańska. Jako ekspertka ds. edukacyjnych wspierała Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot w projekcie "Klimat w szkołach metropolii", prowadzi własną pracownię projektową slowgarden.design, promując kształtowanie otoczenia w sposób zrównoważony oraz współtworzy podcast "Odcienie zieleni" (www.odcieniezieleni.org).

Cykl wydarzeń "Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu" to multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci, rodzin oraz dorosłych. Uważne i czułe obcowanie z naturą, wrażliwe praktykowanie sztuki i aktywne wspólne działanie pozwolą poczuć się dobrze, zapomnieć na chwilę o codziennych niepokojach i doświadczyć własnej sprawczości. Uczestników zaprosimy zarówno do "przestrzeni kultury" - wnętrza Spichlerza Opackiego, jak i "przestrzeni natury" - muzealnego ogrodu i otaczającego Oddział Etnografii MNG parku Oliwskiego. W cyklu warsztaty m.in.: ogrodnicze, muzyczne, międzykulturowe i rękodzielnicze inspirowane tradycją.

Informacje praktyczne:
- termin: 12.06.2024 (środa), godz. 17:00-18:30
- miejsce: Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki), ul. Cystersów 19, Gdańsk Oliwa
- prowadzenie: Joanna Paniec
- obowiązują zapisy: etnograf@mng.gda.pl lub 58 552 41 39
- zajęcia bezpłatne, liczba miejsc ograniczona

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku

Opinie

Sprawdź się

Ile metrów liczy zabytkowy piec kaflowy w Dworze Artusa?