• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

9. NDI Sopot Classic

 • Kalendarz
  28 lipca - 4 sierpnia 2019
 • Lokalizacja
  Sopot, Opera Leśna / Kościół św. Jerzego / Sala koncertowa PFK / Kościół Gwiazda Morza
 • Bilety
  15-120 ,
  ulgowy 15-100
  Informacje o biletach  »

Jeden z najważniejszych festiwali na mapie polskich festiwali muzycznych. Odbywa się w Sopocie w okresie letnim - zazwyczaj na przełomie lipca i sierpnia. Festiwal powstał z inicjatywy Wojciecha Rajskiego -dyrygenta, dyrektora artystycznego Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot i władz miasta Sopotu.

Przez lata ewaluowała formuła Festiwalu, ale od początku swojego istnienia Festiwal oferuje widzom spotkania z artystami o międzynarodowej renomie i unikalne produkcje artystyczne.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wyjątkowość Sopot Classic polega m.in. na tym, że Festiwal samodzielnie produkuje większość festiwalowych wydarzeń-koncertów, a uzupełnieniem programu są występy zespołów gościnnych.

Tegoroczną edycję festiwalu zainauguruje Roberto Alagna- artysta występujący na najważniejszych scenach operowych i estradach koncertowych świata, należący do grona najwybitniejszych współczesnych tenorów . W swoim repertuarze posiada ponad sześćdziesiąt ról operowych. Jest jednym z niewielu artystów klasycznych, który sprzedaje nagrania w nakładach liczonych w setkach tysięcy egzemplarzy. Wkrótce Roberto Alagna po raz setny wystąpi w Royal Opera House. Soliście towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot , koncert poprowadzi maestro Marcello Mottadelli. Il pomo d'oro to jeden z najciekawszych na rynku muzycznym zespołów barokowych. Orkiestra regularnie występuje w prestiżowych salach koncertowych i na festiwalach w całej Europie i systematycznie dokonuje nagrań płytowych. Mimo krótkiego stażu zespół zdołał zjeździć już niemal całą Europę, dając liczne koncerty. Podczas sopockiego koncertu zaprezentują się w repertuarze haendlowskim. Z orkiestrą wystąpią solistki Inga Kalna (sopran) oraz Maite Beaumont (mezzosopran).

Włodek Pawlik, laureat nagrody Grammy zaprezentuje najnowszy projekt Pawlik/Moniuszko - Polish jazz. Album zainspirowany przez kompozycje Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej. Usłyszymy najsłynniejsze arie i pieśni:m.in. Prząśniczkę, Ten zegar stary, Szumią jodły na szczycie..., w zupełnie nowej odsłonie i mistrzowskiej interpretacji.

Jak co roku jeden z koncertów Międzynarodowego Festiwalu Sopot Classic poświęcony został twórczości polskich kompozytorów. W bieżącym roku odbył 5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego. W czasie koncertu usłyszą państwo kompozycje Krzysztofa Pendereckiego, Pawła oraz laureata I nagrody Andrzeja Ojczenasz. Wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcja maestro Rodrigo Tomillo.

Tradycją naszych koncertów festiwalowych są wieczory tematyczne, prezentujące kulturę danego kraju. Podczas Koncertu zabierzemy widzów nad piękny modry Dunaj, do światowej stolicy muzyki. Z Wiedniem związanych było więcej słynnych kompozytorów niż z jakimkolwiek innym miastem, a muzykę w Wiedniu "czuć" dosłownie w powietrzu: to kolebka walca i operetki. Na scenie pojawi się Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą Pawła Przytockiego oraz cenieni soliści: Adriana Ferfecka (sopran), Mariusz Godlewski (baryton), Joanna Maja Jasnowska (fortepian) oraz Simon Hoefele (trąbka).

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.
Sponsorem tytularnym festiwalu jest Grupa NDI.

PROGRAM:

28.07 / niedziela / godz. 20.00 / Opera Leśna, Sopot
ROBERTO ALAGNA - KONCERT INAUGURACYJNY

Tegoroczną edycję festiwalu zainauguruje Roberto Alagna- artysta występujący na najważniejszych scenach operowych i estradach koncertowych świata, należący do grona najwybitniejszych współczesnych tenorów . W swoim repertuarze posiada ponad sześćdziesiąt ról operowych. Jest jednym z niewielu artystów klasycznych, który sprzedaje nagrania w nakładach liczonych w setkach tysięcy egzemplarzy. Wkrótce Roberto Alagna po raz setny wystąpi w Royal Opera House.

Wykonawcy:
ROBERTO ALAGNA | tenor
POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT

WOJCIECH RAJSKI | dyrygent
KATARZYNA SANOCKA | prowadzenie koncertu

29.07 / poniedziałek / godz. 20.00 / Kościół św. Jerzego, Sopot
IL POMO D'ORO ORCHESTRAKONCERT MUZYKI BAROKOWEJ

Il pomo d'oro to jeden z najciekawszych na rynku muzycznym zespołów barokowych. Orkiestra regularnie występuje w prestiżowych salach koncertowych i na festiwalach w całej Europie i systematycznie dokonuje nagrań płytowych. Mimo krótkiego staż zespół zdołał zjeździć już niemal całą Europę, dając liczne koncerty. Podczas sopockiego Koncertu zaprezentują się w repertuarze haendlowskim.

Wykonawcy:
INGA KALNA| sopran
MAITE BEAUMONT | mezzosopran
IL POMO D'ORO
ZEFIRA VALOVA | koncertmistrz i dyrygent
KONRAD MIELNIK | prowadzenie koncertu

31.07 / środa / godz. 18:30 / Sala Koncertowa PFK, Opera Leśna, Sopot
WŁODEK PAWLIK TRIO

Wybitny pianista jazzowy Włodek Pawlik, laureat nagrody Grammy zagości w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. W czasie koncertu zaprezentuje najnowszy projekt "Pawlik/Moniuszko - Polish jazz", jak już sam tytuł wskazuje został zainspirowany przez kompozycje Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej. Usłyszymy najsłynniejsze arie i pieśni: m.in. Prząśniczkę, Ten zegar stary, Szumią jodły na szczycie..., w zupełnie nowej odsłonie i mistrzowskiej interpretacji.

Wykonawcy:
WŁODEK PAWLIK TRIO

2.08 / piątek / godz. 20:00 / Kościół Gwiazda Morza, Sopot
KONCERT MUZYKI POLSKIEJ

Jak co roku jeden z koncertów Międzynarodowego Festiwalu Sopot Classic poświęcony został twórczości polskich kompozytorów. Festiwal od początku swego istnienia wspiera i pobudza twórczość młodych kompozytorów. W bieżącym roku odbywa się 5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego. W czasie koncertu usłyszymy kompozycję laureatów konkursu, kompozycje patrona Konkursu - Krzysztofa Pendereckiego oraz jednego z Jurorów - Pawła Łukaszewskiego.

Wykonawcy:
POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT
WOJCIECH RAJSKI | dyrygent
CEZARY NELKOWSKI | prowadzenie koncertu

4.08 / sobota / godz. 20:00 / Opera Leśna, Sopot
KONCERT WIEDEŃSKI - FINAŁ FESTIWALU

Tradycją naszych koncertów festiwalowych są wieczory tematyczne, prezentujące kulturę danego kraju. W 2019 roku podczas Koncertu Finałowego zabierzemy widzów nad piękny modry Dunaj, do światowej stolicy muzyki. Z Wiedniem związanych było więcej słynnych kompozytorów niż z jakimkolwiek innym miastem, a muzykę w Wiedniu "czuć" dosłownie w powietrzu: to kolebka walca i operetki.

Wykonawcy:
MARIUSZ GODLEWSKI | baryton
ADRIANA FERFECKA | sopran
JOANNA MAJA JASNOWSKA| fortepian

SIMON HOEFELE | trąbka
POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT
WOJCIECH RAJSKI | dyrygent
PAWEŁ SZTOMPKE | prowadzenie koncertu


Organizatorzy starają się przedstawić ofertę bogatą w różnorodne style muzyczne, niemniej spojone wysokim poziomem wykonawczym, doskonałym przygotowaniem oraz dbałością o szczegóły, zarówno artystycznej jak i organizacyjne. W programach koncertowych znajdą się utwory powstające na przestrzeni kilku wieków europejskiej kultury muzycznej.

Ponadto, celem Festiwalu jest zainteresowanie i stworzenie oferty kulturalnej osobom, które na co dzień nie są stałymi bywalcami koncertów filharmonicznych. Poprzez usytuowanie koncertów w miejscach znanych i ogólnodostępnych dla słuchaczy, organizatorzy mają nadzieję, że oferta programowa spotka się z dużym zainteresowaniem.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  15-120 zł
 • Bilet ulgowy
  15-100 zł
ROBERTO ALAGNA – KONCERT INAUGURACYJNY / 28.07.2019, niedziela, godz. 20.00

Strefa I sektory w centrum B, C: 120 zł normalny / 100 zł ulgowy
Strefa II sektory w centrum G, H: 80 zł normalny / 60 zł ulgowy
Strefa III sektory boczne A, D, E, F, I: 50 zł normalny / 40 zł ulgowy
Strefa IV sektory J, K, N, O, P i balkon: R, S, T, U, W, X, Y: 30 zł normalny / 20 zł ulgowy

sektory L, M – do rzędu 7 – miejsca z ograniczoną widocznością – 15 zł
sektory L, M – od rzędu 8 – 30 zł normalny / 20 zł ulgowy

IL POMO D’ORO ORCHESTRA KONCERT MUZYKI BAROKOWEJ / 29.07.2019, poniedziałek, godz. 20.00

35 zł normalny / 25 zł ulgowy

WŁODEK PAWLIK TRIO / 31.07.2019, środa, godz. 18.30

70 zł normalny / 50 zł ulgowy

KONCERT MUZYKI POLSKIEJ / 02.08.2019, piątek, godz. 19.30

25 zł normalny / 15 zł ulgowy

KONCERT WIDEŃSKI – FINAŁ FESTIWALU / 04.08.2019, sobota, godz. 20.00

Strefa I sektory w centrum B, C: 80 zł normalny / 60 zł ulgowy
Strefa II sektory w centrum G, H: 60 zł normalny / 40 zł ulgowy
Strefa III sektory boczne A, D, E, F, I: 40 zł normalny / 30 zł ulgowy
Strefa IV sektory J, K, N, O, P i balkon: R, S, T, U, W, X, Y: 30 zł normalny / 20 zł ulgowy

sektory L, M – do rzędu 7 – miejsca z ograniczoną widocznością – 15 zł
sektory L, M – od rzędu 8 – 30 zł normalny / 20 zł ulgowy

* Bilety ulgowe: uczniowie, studenci, emeryci, Karta Sopocka (na podstawie ważnego dokumentu), Metropolitalna Karta do Kultury

Kasy:
- OPERA LEŚNA, ul. Moniuszki 12, Sopot, tel. 58 555 84 11
kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00
- INFORMACJA TURYSTYCZNA SOPOT, Plac Zdrojowy 2, Sopot
kasa czynna codziennie w godzinach 10:00 do 18:00
- PUNKT INFORMACJI KULTURALNY SOPOT, Plac Przyjaciół Sopotu
kasa czynna codziennie w godzinach 12:00-20:00 na godzinę przed każdym koncertem (w miarę dostępności miejsc) a także online w systemie interticket.pl

Opinie

Sprawdź się

Jakie miasto zdobyło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na 2016 rok?