• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Energa Sopot Classic 2016

 • Kalendarz
  3 - 8 sierpnia 2016
 • Lokalizacja
  Sopot, Opera Leśna, Tarasy Pick & Roll, Kościół św. Jerzego, plaża przy Teatrze na Plaży
 • Bilety

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Energa Sopot Classic to propozycja dla miłośników rozmaitych gatunków muzycznych, obecnych zarówno w polskich, jak i w międzynarodowych salach koncertowych. Różnorodny program, utalentowani artyści, młode pokolenie wykonawców - to wszystko składa się na niepowtarzalny charakter tegorocznej, już 6. edycji Festiwalu, na stałe wpisanej w letni kalejdoskop koncertowy i wzbogacającej wakacyjną ofertę kulturalną Trójmiasta. Pomysłodawcą Festiwalu jest Miasto Sopot i Polska Filharmonia Kameralna Sopot.

Zgodnie z tradycją, cykl czterech koncertów reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne, uroczyście rozpocznie się na deskach Opery Leśnej. W środę 3 sierpnia o godz. 20:00 odbędzie się Wielka Gala Operowa. Najjaśniejszą gwiazdą Koncertu Inauguracyjnego będzie Aleksandra Kurzak. Najwybitniejsza polska sopranistka występuje regularnie na największych scenach operowych świata m.in. Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Teatro alla Scala w Mediolanie, Theater an der Wien i Wiener Staatsoper czy Lyric Opera House w Chicago. Tego wieczoru będzie można rozkoszować się najpiękniejszymi ariami z oper Donizettiego, Pucciniego czy Bizeta. Wielkiej diwie towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Piątek 5 sierpnia upłynie słuchaczom w zgoła odmiennych okolicznościach. Pod malowniczymi żaglami tarasów przy Aquaparku w Sopocie o godz. 20:00 rozpocznie się Koncert Muzyki Filmowej, którego gościem specjalnym będzie wybitny polski kompozytor, zdobywca Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel" - Jan A.P. Kaczmarek. Odbiór granych kompozycji wzbogacą historie autora, który w trakcie koncertu zdradzi kulisy pracy nad granymi tego wieczoru melodiami. Koneserów gatunku z pewnością zadowolą wykonywane na żywo utwory, znane dotychczas z najwspanialszych hollywoodzkich produkcji.

Miłośnikom bardziej klasycznego repertuaru bez wątpienia przypadnie do serca Koncert Muzyki Barokowej. Wybitni muzycy z zespołu La Stagione Frankfurt zabiorą swoich słuchaczy do fascynującego świata muzyki XVII stulecia. Zespół wystąpi w sobotę 6 sierpnia o godzinie 20:00 w Kościele Garnizonowym pw. św. Jerzego w Sopocie. Tego wieczoru publiczność będzie mogła poznać niezwykłe możliwości fletu w pełnych wirtuozerii koncertach barokowych.

Festiwal zakończy się niezwykłym koncertem plenerowym "Vivaldi contra Piazzolla". W poniedziałek, 8 sierpnia o godz. 20:30 na plaży przy sopockim Teatrze na Plaży, rozegra się przepiękne widowisko - trójmiejska publiczność będzie miała okazję skonfrontować ze sobą dwa cykle "Czterech Pór Roku" w rozumieniu pary wybitnych, niezwykle odmiennych kompozytorów - Włocha Antonio Vivaldiego i argentyńskiego wirtuoza tanga, niepowtarzalnego Astora Piazzolli. Aby odbiec od utartego schematu podczas poniedziałkowego koncertu pierwsze skrzypce przewrotnie zagra wybitna młoda flecistka Antonina Styczeń. Wzorem lat ubiegłych Koncert Finałowy będzie bezpłatny - serdecznie zachęcamy wszystkich melomanów do wspólnego przeżywania ostatniego koncertu Festiwalu.

Szósta edycja Festiwalu będzie ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Trójmiasta w tegorocznym sezonie letnim. Wyjątkowe bogactwo repertuaru, jakość artystycznego wykonania na najwyższym, światowym poziomie oraz przede wszystkim - piękna muzyka. Muzyka, która opuszcza znane i bezpieczne mury sal koncertowych, wychodząc do ludzi, ingerując w przestrzeń miejską i uwodząc słuchaczy w urokliwe, sierpniowe wieczory.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot działa w strukturach Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Festiwal zorganizowano dzięki finansowej pomocy Miasta Sopotu. Sponsorem Tytularnym Festiwalu jest Grupa Energa.

Bilety dostępne:

online: na stronie www.sopotclassic.pl
lub https://sopotclassic.interticket.pl/?lang=pl
w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)
w Punkcie Informacji "Kulturalny Sopot" (Plac Przyjaciół Sopotu, kasa czynna codziennie w godzinach 12:00-18:00)
w kasie Opery Leśnej (kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bilety:
KONCERT INAUGURACYJNY:
Strefa I - sektory w centrum B, C, 120 zł normalny / 100 zł ulgowy
Strefa II - sektory w centrum G, H, 80 zł normalny / 60 zł ulgowy
Strefa III - sektory boczne A, D, E, F, I, 50 zł normalny / 40 zł ulgowy
Strefa IV - sektory J, K, N, O, P i balkon: R, S, T, U, W, X, Y, 30 zł normalny / 20 zł ulgowy
sektory L, M – do rzędu 7 – miejsca z ograniczoną widocznością – 15 zł
sektory L, M – od rzędu 8 – 30 zł normalny / 20 zł ulgowy

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ: 40 zł normalny / 30 zł ulgowy

KONCERT MUZYKI BAROKOWEJ: 40 zł normalny / 30 zł ulgowy

KONCERT FINAŁOWY: Koncert niebiletowany.

Bilety ulgowe: uczniowie, studenci, emeryci, Karta Sopocka (na podstawie ważnego dokumentu).

Opinie

Sprawdź się

Na początku lat 20. XX wieku do Orłowa przybył na wakacje znany Polski pisarz. Był nim: