stat
Wydarzenie już się odbyło

XXVII Gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego

27. edycja konkursu o Nagrodę Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego dobiega końca! Już 3 grudnia poznamy laureatów i laureatki konkursu dla organizacji pozarządowych z województwa pomorskiego. Jak co roku Konkurs ma na celu promowanie najlepszych rozwiązań w sferze polityki społecznej, ochrony środowiska czy kultury (tzw. dobrych praktyk), realizowanych przez organizacje pozarządowe. Służy to m.in. podniesieniu prestiżu sektora obywatelskiego i etosu pracy woluntarystycznej oraz podkreśleniu ważności podejmowania aktywności społecznej.

Wybór laureatów 27. edycji NBM był bardzo trudny, bo podmiotów zgłoszonych do konkursu było kilkakrotnie więcej niż nagród (71 nominacji!). Kapituła NBM przy ocenie dorobku organizacji nie kieruje się jej wielkością, sławą czy stanem konta, ale skupia się na jakości zmiany, która nastąpiła w środowisku lokalnym czy regionie dzięki podejmowanym przez tę organizację inicjatywom. Nagroda Bursztynowego Mieczyka jest swego rodzaju POMORSKIM ZNAKIEM JAKOŚCI dla działań obywatelskich.

Do kogo powędrują statuetki nagród głównych, a do kogo wyróżnienia i nagrody specjalne?! Aby się tego dowiedzieć, koniecznie musicie być z nami w ten grudniowy wieczór! W imieniu wszystkich Partnerów zapraszamy na uroczystą XXVII Galę wręczenia Nagród. Odbędzie się ona w piątek, 3 grudnia o godzinie 18:00 u wieloletniego Partnera Nagrody - w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Będzie można również oglądać transmisję na żywo na dwóch profilach Facebook:
Fundacji RC oraz
Europejskiego Centrum Solidarności.


Wykład gościnny: "Wyzwania pomorskiego III sektora na 2022 rok" - Piotr Stec - Prezes Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych i Prezes Fundacji M.A.P.A. Obywatelska.

Tradycyjnie już - po części oficjalnej - będziemy świętować koncertowo! W tym roku czekają na nas rockowe brzmienia, na scenie wystąpi Adam Kalinowski i Krzysiek Skóra.
Liczba miejsc na wydarzeniu w ECS jest ograniczona, dlatego prosimy o zapisanie się poprzez poniższy formularz:
https://forms.gle/SnSMf7T5hztdDuBN6

Do zobaczenia na największym święcie pomorskiego III sektora!

Partnerzy Konkursu: Wojewoda Pomorski, Samorząd Województwa Pomorskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Obywatelskich, Narodowy Instytut Wolności, Stowarzyszenie "Pomorskie w Unii Europejskiej", Europejskie Centrum Solidarności i Fundacja RC.
Patronaty medialne: Radio Gdańsk, gdansk.pl, ngo.pl, Magazyn Pomorski.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak nazywa się aktor Teatru Wybrzeże, który zagrał w najnowszym filmie Jana Komasy "Hejter"?

 

Najczęściej czytane