• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie z cyklu "KaWa"

Tematem styczniowego spotkania z cyklu KaWa - Kulturalna Wymiana będą licencje Creative Commons i ich zastosowanie w praktyce kulturalnej. We wtorek, 29 stycznia o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej Grzegorz Stunża, pedagog mediów, autor bloga edukatormedialny.pl, podzieli się wiedzą o wykorzystaniu licencji w codziennej praktyce pracy w kulturze. Dodatkowo, dla uczestników czwartej już KaWy przygotowaliśmy niespodziankę - wydaną na papierze publikację IKM pt. "Otwartość w publicznych instytucjach kultury".

Podczas styczniowej KaWy zajmiemy się kwestiami związanymi z korzystaniem i udostępnianiem treści kulturowych na podstawie licencji Creative Commons. Grzegorz Stunża, pedagog mediów i autor bloga www.edukatormedialny.pl oraz uczestnik projektów badawczych poświęconych tematyce medialnej i informacyjnej, podzieli się wiedzą o wykorzystaniu licencji w codziennej praktyce pracy w kulturze.

Czwarta KaWa będzie także okazją do otrzymania papierowej wersji naszej publikacji pt. "Otwartość w publicznych instytucjach kultury". Jest to zbiór tekstów na temat otwartości (wolnych licencji, domeny publicznej) po raz pierwszy w całości adresowany do publicznych instytucji kultury i uwzględniający ich specyfikę działania. Właśnie wydaną, papierową jej wersję otrzymają wszystkie instytucje kultury w województwie pomorskim oraz wybrane instytucje w Polsce.

W publikacji opracowanej przez ekspertów Creative Commons Polska i Centrum Cyfrowego: Justynę Hofmokl, Alka Tarkowskiego i Kamila Śliwowskiego, znajdują się między innymi porady prawne, opisy dobrych praktyk, wyjaśnienia zagadnień związanych ze stosowaniem licencji Creative Commons i domeną publiczną. Całość otwiera wywiad z Hanną Wróblewską, dyrektorką "Zachęty" Narodowej Galerii Sztuki. Zbiór tekstów zawiera również, przetłumaczone po raz pierwszy na język polski, rekomendacje otwartości dla instytucji kultury sformułowane przez międzynarodowe
Stowarzyszenie Communia działające na rzecz domeny publicznej. Z publikacją można zapoznać się na stronie: https://www.ikm.gda.pl/otwartosc, a świeżo wydaną, papierową jej wersję można otrzymać podczas najbliższej KaWy.

KaWa w IKM to czas i miejsce na swobodną wymianę doświadczeń, dobrych praktyk oraz nawiązanie kontaktów, które mogą zaowocować współpracą między ludźmi kultury: pracującymi w instytucjach i organizacjach kulturalnych, niezależnymi animatorami kultury oraz wszystkimi pragnącymi aktywnie zaangażować się w działalność kulturalną.

Spotkania mają charakter nieformalny, sprzyjający nawiązywaniu relacji między uczestnikami, dlatego po wstępie teoretyczno-praktycznym każdy może zadawać pytania gościom, wymieniać się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z pracą w kulturze i dla kultury.

Zapraszamy do naszej kulturalnej kawiarni - gwarantujemy litry płynnej energii i smaczne pomysły na kulturę.

Projekt KaWa jest realizowany w ramach Obserwatorium Kultury.

Opinie

Sprawdź się

W jednym z oddziałów Muzeum Narodowego w Zielonej Bramie znajduje się: