• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Remont "Słoneczka". Będzie nowy wystrój kultowego baru mlecznego

Patryk Szczerba
19 maja 2024, godz. 09:00 
Opinie (133)
Bar mleczny "Słoneczny" jest zamknięty od odwołania. Bar mleczny "Słoneczny" jest zamknięty od odwołania.

- Kiedy zostanie ponownie otwarty bar mleczny "Słoneczny" przy ul. AbrahamaMapka w Gdyni? - pytają stali bywalcy. Od kilkunastu dni trwa remont lokalu. - Chcemy otworzyć pod koniec maja albo na początku czerwca - odpowiada Monika Klepczyńska, właścicielka, dodając, że nowy wystrój będzie stylizowany na lata 70.Czy bywasz w barach mlecznych?

  • Bar mleczny "Słoneczny" to jeden z najpopularniejszych lokali gastronomicznych w Gdyni.
  • Swoich gości popularne Słoneczko karmi nieprzerwanie od 1959 roku.
  • Mało kto wie, że to parter kamienicy przy skrzyżowaniu Władysława IV i Żwirki i Wigury został skonstruowany specjalnie w celach gastronomicznych.
Przez lata kilka zmianPrzez te lata obiekt przechodził metamorfozy. W XXI wieku - po przejęciu lokalu w 2005 roku przez nową właścicielkę - lokal zmienił się po raz pierwszy. Kolejny poważniejszy remont odbył się w 2018 roku. Wtedy zmienił się m.in. zewnętrzny wygląd lokalu.

Klienci i przechodnie przestali oglądać słoneczko w kapitańskiej czapce na witrynach lokalu. Naklejka - podobnie jak mewy i niebieskie pasy - zniknęła z szyb. Zastąpiły je minimalistyczne biało-czarne wlepki. Zniknął również biały napis Bar Mleczny Słoneczny. Te informacje zaczął przekazywać neon "Słoneczny" oraz napis nad wejściem "Bar mleczny" wykonany na dennicach. Odmalowana została również biała elewacja.

Bar mleczny Bar mleczny "Słoneczny" w nowej odsłonie

Bar od kilkunastu dni jest zamknięty, bowiem przyszedł czas na kolejny remont lokalu. Rozpoczął się przed majówką i nadal trwa. Coraz więcej stałych bywalców pyta, kiedy zostanie zakończony,

Lokal jest bowiem jednym z najpopularniejszych tego typu miejsc w Gdyni. Klienci przychodzą na róg na ul. Abrahama w centrum miasta od samego rana. Po południu zaczyna się ruch obiadowy, który - zwłaszcza latem - trwa do godzin wieczornych.Koniec remontu na pewno przed wakacjamiZapytaliśmy u źródła.

- Planujemy zakończyć remont na koniec maja albo na początku czerwca. Chcielibyśmy, żeby było to jak najszybciej. Niestety, jak to bywa w przypadku takich prac, pojawiają się nieprzewidziane komplikacje. Mnie również zależy, żeby otworzyć bar jak najszybciej - mówi Monika Klepczyńska, właścicielka baru mlecznego "Słoneczny", która przyznaje, że przyszedł już czas na nową aranżację wnętrza, wyposażenie i urządzenia gastronomiczne.
Jak dodaje, zmieni się układ lokalu. Będzie więcej przestrzeni w okolicach tzw. "wydawki".

- Nie będzie tłoczno w środku. Mamy nadzieję, że układ na sali, który zaproponujemy, spowoduje, iż nie będzie kolejki nad głowami ludzi jedzących. Będziemy się starali żeby było ładnie i świeżo. Chcemy zachęcić młodych ludzi do odwiedzania baru - wskazuje.


Stylizacja na lata 70.Pomóc ma stylizacja wnętrza na lata 70. - złoty czas barów mlecznych.

- Sądzimy, że taki wystrój może się spodobać, bo retro wraca do łask. Nie jest tak, że mamy tylko starszych klientów, bo bywa, że ludzie odwiedzają nas całymi rodzinami, a renoma przechodzi z pokolenia na pokolenie. Ale oferta kulinarna w Gdyni jest szeroka, więc musimy zawalczyć o klienta - kończy.
Przypomnijmy, że dwa lata temu podobną zewnętrzną metamorfozę dzięki stowarzyszeniu Traffic Design przeszedł bar mleczny "Smakosz" przy ul. Chylońskiej w Chyloni, który powstał w 1961 roku.

Nowy szyld zamiast banera. Metamorfoza 60-letniego baru mlecznego Nowy szyld zamiast banera. Metamorfoza 60-letniego baru mlecznego "Smakosz"

Przy okazji zmian zyskał nowy szyld wraz z dwoma muralami na ścianach budynku. Pojawiły się też nowe plakaty i naklejki na drzwiach do lokalu.

Quiz Gdynia wczoraj i dziś Średni wynik 59%

Gdynia wczoraj i dziś

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (133)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Najstarszy teatr w Polsce to:

 

Najczęściej czytane