stat
Impreza już się odbyła

Pablopavo, czyli Paweł Sołtys i "Mikrotyki", spotkanie autorskie

Opowiadania Pawła Sołtysa "Mikrotyki" są raczej krótsze niż dłuższe, w większości realistyczne, sensacji w nich niewiele, trupów kilka, scen erotycznych nie ma prawie wcale. Są jak piosenki z naszej młodości - nie można ich zapomnieć.

2 - 23 grudnia 2020, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
gru 18

piątek, godz. 17.00

Wstęp wolny
Dołączcie do spotkania z Pablopavo 7 listopada o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Spotkanie poprowadzi Przemek Gulda.

Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki będą mogli zdobyć podpis autora, a także kupić książkę "Mikrotyki".

- To są opowiadania niebywale skondensowane, ornamentowane tak wielką liczbą oszałamiających porównań i metafor, że czytać je trzeba bardzo uważnie, napawając się bogactwem językowej wyobraźni Sołtysa. - pisze o opowiadaniach Krzysztof Varga i dodaje - Niewielki rozmiar tej książki jest złudny, bo więcej w niej historii i losów ludzkich niż w siedmioksięgach wielkich klasyków, a same opowiadania opierają się nawet nie tyle na intrydze czy fabule, ile na mgnieniach, błyskach, zbliżeniach, jakby pisarz niemal przytykał obiektyw do bohaterów tych zdjęć.

Paweł Sołtys (ur. 1978) - muzyk, autor piosenek. Jako Pablopavo wydał kilkanaście płyt, zagrał około tysiąca koncertów. Studiował rusycystykę, ale studiów nie ukończył. Jego opowiadania ukazywały się w "Lampie", "Ricie Baum", "Studium". "Mikrotyki" są jego prozatorskim debiutem.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Skąd bierze się nazwa Dworów Artusa, znajdujących się w różnych miastach Polski (m.in. Gdańsk, Toruń, Łódź)?