• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Festiwal Rozproszony Between.Pomiędzy

 • Kalendarz
  13 - 19 maja 2024
 • Lokalizacja
  Gdańsk Sopot
 • Bilety
  wstęp wolny

W dniach 13-19 maja 2024 odbędzie się Festiwal Rozproszony Between.Pomiędzy oraz towarzysząca mu konferencja Teatr - Literatura - Zarządzanie. Wydarzenia obejmą kampus Uniwersytetu Gdańskiego, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Gdański Teatr Szekspirowski, sopocki Teatr BOTO, a także okolice Wdzydz Tucholskich.


Festiwal Rozproszony Between.Pomiędzy to wyjątkowe wydarzenie, które łączy badania prowadzone na Uniwersytecie Gdańskim ze światem literatury i teatru. 16 i 17 maja 2024 roku będzie miała także miejsce międzynarodowa konferencja Teatr - Literatura - Zarządzanie.

Otwarcie festiwalu nastąpi w sopockim Teatrze BOTO, gdzie w poniedziałek będzie można także zobaczyć spektakl "Nord Ost", a w kolejne wieczory - przedstawienie "Jak to się łatwo mówi, jak to się łatwo myśli" twórców związanych z Teatrem Snów i koncert "Jazz Jam Session".

W programie festiwalu znajdują się różnorodne spotkania prezentujące perspektywę lokalną, krajową i międzynarodową. W środę odbędzie się rozmowa z Władysławem Zawistowskim i Beatą Jaworowską o strategii zarządzania instytucjami kultury, a w sobotę - z Sue Schroeder, Joanną Czajkowską i Stanleyem Gontarskim o ich filmach prezentowanych w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w ramach pokazu "Reading Digital Theatre". W weekend organizatorzy zapraszają na spotkanie z Pawłem Łysakiem i Pawłem Sztarbowskim, dyrektorami Teatru Powszechnego w Warszawie oraz na rozmowę z redakcją miesięcznika "Dialog". Zaprezentowany zostanie także performans "LoopCurrent (work-in-progress)", będący wynikiem współpracy artystek z Polski i Stanów Zjednoczonych. Ponadto można będzie uczestniczyć w cyklu wydarzeń "The University of Gdańsk Samuel Beckett Seminar" oraz w premierze książki Trapped in Amber / Zaklęte w Jantarze Carlosa Mortona w tłumaczeniu Julii Skuzy. W ramach festiwalu prezentowane będą projekty studenckie, a także przeprowadzony zostanie program projekt seminaryjny "Czytanie sceny", kierowany do młodych odbiorców. Podczas seminarium na temat twórczości Samuela Becketta w Teatrze BOTO irlandzka aktorka Clare Simpson przedstawi własną interpretację miniatury noblisty Nie ja w języku angielskim oraz odbędzie się spotkanie z wybitnym amerykańskim badaczem jego twórczości Stanleyem Gontarskim.

W dniach 16-17 maja odbędzie się również dwujęzyczna konferencja Teatr - Literatura - Zarządzanie, która stanowi zwieńczenie prowadzonych przez zespół Pracowni Badawczej Between.Pomiędzy badań nad przenikaniem zjawisk teatralnych oraz literackich z ekonomią i biznesem. Udział w niej wezmą praktycy i akademicy z kraju i ze świata, a zaproszenie do wygłoszenia wykładów specjalnych przyjęli między innymi: François Colbert (HEC Montréal, Canada), Tobie S. Stein (Brooklyn College, City University of New York, USA), Octavian Saiu (Hong Kong Metropolitan University), Dorota Buchwald (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa), Jarosław Fret (Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu), Paweł Sztarbowski (Teatr Powszechny w Warszawie) oraz Izabela Morska (Uniwersytet Gdański).

Konferencja ta, wraz z piętnastą edycją Festiwalu Between.Pomiędzy, stanowią doskonałą okazję dla krajowych i zagranicznych gości - artystów, teatrologów, literaturoznawców, specjalistów w dziedzinie zarządzania oraz pasjonatów sztuki współczesnej - do kreatywnego spotkania i dyskusji na tematy zarówno artystyczne, jak i biznesowe. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej (https://www.between.org.pl) lub na profilu Between.Pomiędzy na Facebooku (https://www.facebook.com/Between.Pomiedzy).

Opinie

Sprawdź się

Gdzie w Trójmieście odbywał się festiwal "Dwa Teatry"?