• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ladies' Jazz Festival 2017 (5 opinii)

 • Kalendarz
  20 - 27 sierpnia 2017, godz. 20:00
 • Lokalizacja
  Gdynia - wejherowo
 • Bilety
  60 -160

Ladies' Jazz Festival to jedyny na świecie muzyczny hołd dla dam jazzu, swingu, soul, bossa novy i stylów pośrednich gwarantujących wysoką jakość wykonania, elegancji i wyczucia smaku, odbywający się nieprzerwanie od 2005 roku w Gdyni. Organizatorzy nie ujawnili jeszcze wszystkich atrakcji tegorocznej edycji, ale to, co już wiemy gwarantuje ogromną przyjemność entuzjastom pięknych kobiecych głosów i muzyki chwytającej za serce.

Bezsprzecznie największą polską gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie Ewa Bem, która otworzy tegoroczny festiwal. Artystka swoją karierę rozpoczęła pod koniec lat 60 w Klubie Stodoła. Połowa lat 70 to jej działalność i sukcesy grup Bemibek i Bemibem. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, wielką postacią polskiego jazzu. Nie stroni od współpracy z młodymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Joachim Mencel, autor muzyki na płycie Kakadu, czy Łukasz Sztaba lider sekstetu akompaniującego czasami Ewie Bem.

jazz - koncerty w Trójmieście


Uwaga! Pani Ewa Bem z osobistych przyczyn od siebie niezależnych zmuszona była odwołać swój koncert w ramach Ladies' Jazz Festival 2017.

Organizatorzy znaleźli dla niej godną zastępczynię - Urszulę Dudziak.


21 sierpnia po raz pierwszy w Polsce wystąpi rewelacyjna młoda amerykańska wokalistka, autorka i instrumentalistka Kandace Springs. Jej debiutancka płyta od razu pojawiła się ze znaczkiem Blue Note! Kandace to nowe i niezwykle ciekawe zjawisko na światowej scenie jazzu, soul i pop. "Jej głos może roztopić wszystkie śniegi" - powiedział o niej Prince, współpracuje z producentem Lizz Wright i Melody Gardot, fachowcy porównują ją również z Norah Jones. Jej jedyny koncert w Polsce odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Jeśli o kimś można powiedzieć, że bossa novę wypił z mlekiem matki, to tylko o niej: jest córką twórcy gatunku Joao Gilberto i Miuchi; nie tylko rodzice, ale i ich znajomi to wielcy bossy, a ona sama przyznaje się do fascynacji zarówno Princem jak i Debussim, Bjork i Gershwinem czy Billie Holiday, a także amerykańskim soulem i disco. Prawdziwa "Girl from Ipanema" z nowojorsko-londyńskim akcentem, Bebel Gilberto po dziesięcioletniej przerwie ponownie wystąpi w Polsce na jedynym koncercie w tym roku w ramach Ladies' Jazz Festival: 26 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni będzie i brazylijską plażą i londyńskim klubem tanecznym.

Ostatni dzień festiwalu należeć będzie do kanadyjskiej songwriterki i wokalistki Wendy Lands. Artystka zasłynęła występami w kanadyjskiej produkcji musicalu Nędznicy, była dwukrotnie nominowana do nagrody dla najlepszego artysty i za przebój Radia Kanadyjskiego. Rozpoczęła swą artystyczną drogę od fascynacji twórczością Carol King, Keitha Jarretta, Stevie Wondera, Cheta Bakera i Billie Holliday. Zainteresowania muzyczne i sposób interpretacji stawiają artystkę w tym samym szeregu co Norah Jones czy najsławniejsze wykonawczynie utworów Bacharacha. Śpiewa jazz i piękny melodyjny pop.

Wendy Lands jest znana w Polsce przede wszystkim jako fantastyczna wykonawczyni niezapomnianych piosenek Władysława Szpilmana. Na naszym rynku płytę tę wydało w zeszłym roku Polskie Radio. Wydawnictwo zawiera między innymi takie utwory jak "Deszcz" (Someday We Will Love Again) z repertuaru Reny Rolskiej czy "Tak mało Cię znam" (Dancing With Antonio) z repertuaru Sławy Przybylskiej', "Cicha noc" (My Memories Of You) i "Ja jestem Twoja" (Hold Me A Moment) wykonywane przez Irenę Santor oraz "Nie wierzę piosence" (Prisoners Of Evening) śpiewaną przez Hannę Skarżankę.

Po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli spotkać się i ocenić tę uznawaną za jedną z ważniejszych artystek w Ameryce na koncercie kończącym tegoroczną edycję Ladies' Jazz Festival.

Przeczytaj także

Opinie (5)

 • Niby sławy, ale

  Bebel Gilberto !!! znakomicie. Pani Durys (???) - obejrzałem na YT - zdecydowanie najsłabsze ogniwo. A gdzie jest Aga Zaryan?

  • 3 2

 • Gdynia wejherowo (1)

  Gdzie to ?

  • 2 3

  • Norda

   • 0 0

 • .

  jak oddać bilet- chciałam wyłącznie na p.Ewę Bem, chociaż cenię p.Urszulę Dudziak

  • 2 1

 • Koncert Urszuli Dudziak na Ladies Jazz

  Byłam wczoraj na koncercie Pani Urszuli Dudziak oraz Pani Grażyny Auguścik. Wielki szacunek dla ich głosów i kunsztu. Jednak 7 piosenek + 1 na bis wykonanych w ciągu niecałej półtorej godziny to stanowczo za mało. Koncert był przegadany, a powinien być prześpiewany. Jestem rozczarowana, a co roku uczestniczę w tym wydarzeniu.

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Stefan Chwin, powieściopisarz, eseista, profesor, wykładowca uniwersytecki urodzony w Gdańsku, nie jest autorem powieści: