• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ladies' Jazz Festival 2018

 • Kalendarz
  20 - 27 lipca 2018
 • Lokalizacja
  Gdynia, Gdynia Arena, Teatr Muzyczny, Infobox, Filharmonia Kaszubska
 • Bilety
  60 - 220

Ladies' Jazz Festival to jedyny na świecie muzyczny hołd dla dam jazzu, swingu, soul, bossa novy i stylów pośrednich gwarantujących wysoką jakość wykonania, elegancji i wyczucia smaku. Nieprzerwanie od 2005 roku odbywa się w Gdyni. Na tegorocznych koncertach spotkamy się w Teatrze Muzycznym, w hali Gdynia Arena, w Infoboksie i gościnnie w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Program 2018

20 lipca, Teatr Muzyczny w Gdyni
Dee Dee Bridgewater

21 lipca, Teatr Muzyczny w Gdyni
Dorota Miśkiewicz, Miroca Paris

22 lipca, Teatr Muzyczny w Gdyni
Ayo

23 lipca, Filharmonia Kaszubska w Wejherowie
Jane Monheit

23-26 lipca, Infobox Gdynia,
Koncerty finalistek Grand Prix Ladies' Jazz Festival 2018

27 lipca, Gdynia Arena
Melody Gardot


jazz - koncerty w Trójmieście


ARTYSTKI:
Trzykrotna laureatka Grammy otworzy Ladies' Jazz Festival 2018 w Gdyni! To na Ladies' Jazz Festival 2009 w Gdyni świat po raz pierwszy usłyszał jej fenomenalne interpretacje piosenek Billie Holiday, które do tej pory zapierają dech w piersiach. W tym roku wraca na festiwal po 9 latach z nowym repertuarem i swymi wielkimi przebojami - Dee Dee Bridgewater, wielka gwiazda światowego jazzu, aktorka, wielokrotna laureatka prestiżowych Grammy i Tony otworzy swym recitalem 14 edycję Ladies' Jazz Festival w Gdyni - jedyny festiwal w całości poświęconego damom jazzu!

Dorota Miśkiewicz wspaniała polska wokalistka, współpracująca m.in. z Jerzym Wasowskim, Grzegorzem Turnauem, Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Cesarią Evora i całą swoją niezwykle umuzykalnioną znaną rodziną wystąpi ze specjalnym projektem poświęconym właśnie bosonogiej gwieździe z Wysp Zielonego Przylądka, nieodżałowanej Cesarii wystąpi 21 lipca.

Ayo. (z kropką po o!) to w języku joruba radość i właśnie RADOŚĆ będziemy gościć 22 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni na Ladies' Jazz Festival! Ayo. po babce Romce ma nawet korzenie polskie, urodziła się w Niemczech, mieszkała i tam i w Paryżu, i w Szczecinie, a teraz jak sama twierdzi jest Brooklinianką. Od jej wielkiego wieloplatynowego debiutu minęło już trochę lat. Ayo. jest matką trójki dzieci, wydała właśnie nowy, piąty album, dojrzała twórczo i artystycznie, a jakby wczoraj po raz pierwszy porwało nas do pląsów "Down to the knees", które cały czas tkwi gdzieś tam z tyłu głowy...

Jej imię wręcz wymusza najwyższy kunszt wykonawczy i artystka każdym nagraniem i koncertem potwierdza tę prawidłowość: Melody Gardot to gwiazda planowanego na lato Ladies' Jazz Festival 2018 w Gdyni! Artystka ma na swym koncie cztery wspaniałe płyty: "Worrisome Heart", balladowe preludium do oszałamiającej kariery; "My One and Only Thrill" - wysmakowaną zaaranżowaną na orkiestrę przez genialnego Vince'a Mendozę, multikulturową "The Absence", o której czyta się tylko peany i fenomenalny, przesiąknięty najprawdziwszym bluesem znad Missisipi, magicznie mroczny "Currency of Man".

Obdarzona głosem fenomenalnej urody - jak wyraził się o niej Steohen Holden z The New York Times, Jane Monheit, jedna z najwybitniejszych obecnie wokalistek jazzowych świata wystąpi na jedynym koncercie w Polsce na Ladies' Jazz Festival!

W dniach 23-26 lipca w gdyńskim Infoboxie odbędą się Koncerty finalistek Grand Prix Ladies' Jazz Festival 2018. Szczegóły wkrótce.

Opinie

Sprawdź się

Pierwszym gospodarzem Dworu Artusa było: