• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ladies Jazz Festival (3 opinie)

 • Kalendarz
  8 - 25 lipca 2016
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  90, 120, 150

Ladies' Jazz Festival 2016 zaprasza do Gdyni i Wejherowa na coroczne lipcowe święto dam jazzu. W tym roku została zaproszona i zaproszenie przyjęła - Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest nazwana przez Gila Evansa MAGIC LADY, p. Urszula Dudziak!


Program Festiwalu:

https://www.ladiesjazz.pl/program

jazz - koncerty w TrójmieścieTegoroczną edycję Ladies' Jazz Festival rozpocznie PARIS COMBO w składzie: Benedicte Grimault a.k.a. Belle du Berry (voc), Potzi (git), Farncois Jeanin (dr), David Lewis (tp-fh-p) i Emmanuel Chabbey (b). Dali początek i inspirację takim artystom jak ZAZ czy Pink Martini. Ich muzyka to kwintesencja muzycznej Francji, połączenie ska, latino, francuskiej tradycji kabaretowej, lounge music czy down tempo i cudownego surrealistycznego humoru prosto spod Wieży Eiffla.

Grupa po raz pierwszy odwiedzi Trójmiasto i rozpocznie Ladies' Jazz Festival 2016 koncertem 8 lipca w Teatrze Muzycznym.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi długo oczekiwana nad Wisłą RUMER! Jej głos Burt Bacharach określił jako reinkarnację Karen Carpenter (stworzył z nią Rumer Sings Bacharach at Christmas). Podziwiają jej twórczość m.in. Elton John i Jools Holland. Na jej ostatnim zeszłorocznym albumie można podziwiać wyniki jej kolaboracji m.in. z Dionne Warwick (gościła na Ladies' Jazz Festival w 2013r), Stephenem Bishopem i Michaelem Fensteinem.

Ta jedna z bardzo oczekiwanych gwiazd w naszym kraju wystąpi po raz pierwszy 9 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

24 lipca Ladies' Jazz Festival przeniesie się na chwilę do Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, będzie to już trzecia wizyta festiwalu w tym urokliwym miejscu i tym razem zamieni się ona w jedną z najpiękniejszych plaż w okolicach Rio de Janeiro. STACEY KENT, wspaniała postać i gwiazda nie tylko tego festiwalu wystąpi w wyjątkowym programie, na który złożą się najpiękniejsze bossa novy na świecie. Towarzyszyć jej będą Jim Tomlinson na saksofonie tenorowym i Nate Najar na gitarze.

Należy nadmienić, że Stacey jest jedyną niebrazylijską artystką, którą to środowisko naprawdę uznało i doceniło zapraszając do udziału w wielkim koncercie bossy w Rio. Ma ona również na swoim koncie dwie wielce docenione na świecie brazylijskie płyty z 2013 nagraną z samym Marcosem Valle i z 2015 (Brasil).

Stacey Kent to wielka gwiazda i przyjaciółka gdyńskiego festiwalu, jej polska kariera zaczęła się tak naprawdę od jej udziału w pierwszym Ladies' Jazz Festival w 2005 roku. Tym razem Artystka ma dla polskiej publiczności wyjątkowy rodzynek, specjalny i unikalny koncert, który został przygotowany tylko dla Ladies' Jazz Festival - gorąco zapraszamy: Filharmonia Kaszubska 24 lipca, Wejherowo.

Na festiwalu mieliśmy już Manhattan Transfer w oryginalnym składzie, czas teraz przedstawić po raz pierwszy w Trójmieście ich bodajże największych konkurentów, zdobywców nagrody Grammy za współpracę z Count Basie Orchestra, NEW YORK VOICES - fenomenalny kwartet wokalny, kontynuatorów i propagatorów nowojorskiej szkoły śpiewania melodyjnego, przebojowego jazzu. Zespół od lat występuje jako kwartet w składzie Kim Nazarian, Lauren Kinhan, Darmon Meader i Peter Eldridge. Teatr Muzyczny w Gdyni 25 lipca.

08/07 - 20:00
TEATR MUZYCZNY GDYNIA
:
PARIS COMBO
JEDYNY KONCERT W POLSCE W 2016

09/07 - 20:00
TEATR MUZYCZNY GDYNIA
:
RUMER
PIERWSZY KONCERT W POLSCE

10/07
PRZESTRZEŃ PUBLICZNA GDYNI
:
JOANNA KNITTER

11/07
PRZESTRZEŃ PUBLICZNA GDYNI
:
IZA KOWALEWSKA

12/07
PRZESTRZEŃ PUBLICZNA GDYNI
:
KRYSTYNA GEDZIK

13/07
PRZESTRZEŃ PUBLICZNA GDYNI
:
KASIA LINS

16/07 - 20:00
TEATR MUZYCZNY GDYNIA
:
CARMEN MORENO

24/07 - 20:00
FILHARMONIA KASZUBSKA WEJHEROWO
:
STACEY KENT

25/07 - 20:00
TEATR MUZYCZNY GDYNIA
:
NEW YORK VOICES


https://ladiesjazzfestival.pl/

Opinie (3)

 • Bilety

  Bilety na koncert Stacey Kent dostępne są na stronie Filharmonii Kaszubskiej http://www.wck.org.pl oraz na portalach eventim.pl, ticketpro.pl oraz tiketto.pl. Zapraszamy!

  • 5 3

 • oby tylko nie serwowali kapusty, bo będzie ciężko wytrzymać atmosferę

  • 5 5

 • ale jazzmanki

  Kasia Lins hahhahha

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Od lat Gdynia jest gospodarzem jednego z największych festiwali muzycznych w kraju Open’er Festival. Gdzie odbyła się pierwsza edycja imprezy?