• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Ladies Jazz Festival 2023
PATRONAT

Ladies' Jazz Festival (7 opinii)

 • Kalendarz
  11 - 19 lipca 2014
 • Lokalizacja
  Gdynia Wejherowo
 • Bilety
  80-130

Aż dziesięcioro głównych wykonawców. Koncerty w salach koncertowych i przestrzeni publicznej Gdyni. Po raz pierwszy w historii festiwalu koncert w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Relacja z imprezy

Nikki Janofsky po raz pierwszy i jedyny w Polsce! Banda Magda i Monsieur Perine z pierwszymi koncertami w Polsce!

jazz - koncerty w Trójmieście
Mój Jobim - specjalny projekt na 25lecie działalności artystycznej Krystyny Stańko!Mimo przeszkód i trudności Ladies' Jazz Festival znowu w Gdyni, znowu w lipcu, znowu z wyjątkowymi na skalę regionu, kraju, a nawet Europy! Jedyny festiwal jazzowy w całości poświęcony damom jazzu aż przez dziewięć dni w Gdyni, a i nie tylko!Od 11 do 19 lipca włącznie Miasto Gdynia, jego sale koncertowe, przestrzeń publiczna, a i (po raz pierwszy w historii Festiwalu) Filharmonia Kaszubska w Wejherowie będą rozbrzmiewać fenomenalną, kobiecą muzyką jazzową na najwyższym światowym poziomie!

Niewątpliwie największą gwiazdą tegorocznej edycji Ladies' Jazz Festival jawi się młodziutka Kanadyjka o nieprzypadkowo znajomo brzmiącym nazwisku, na którego brzmienie oszalał cały wszechświat, Nikki Janofsky. W wieku 12 zaledwie lat jako najmłodszy wykonawca zdominowała szwajcarski festiwal w Montreau. W tym roku wydaje swoją drugą (już w wielu krajach okrzykniętą złotą) płytę, a w Europie wystąpi tylko dwa razy w tym sezonie, i jednym z tych występów będzie właśnie na Ladies' Jazz Festival 2014!

Banda Magda
Banda Magda
Nie mniej gorąco może być na wejherowskim koncercie, znów jakby trochę znajomo brzmiącego zespołu, BANDA MAGDA, prowadzonego przez zamieszkałą w NYC gorącą Greczynkę Magdę Giannikou. Ta obdarzona niemal artystycznym ADHD i zaraźliwym poczuciem humoru dziewczyna przeniesie nas w świat (a jakże!) francuskiej piosenki, filmów Felliniego, argentyńskiego tanga i brazylijskiej bossy - a i tak to nie wszystko, co oni wyprawiają!

Po kolei:

Monsieur Perine
Monsieur Perine
11.07. - kolumbijska rewelacja zdobywająca przebojem świat: Monsieur Perine - i niech nie zwiedzie Was nazwa: zespół prowadzony jest silną, piękną i niezwykle utalentowaną kobiecą ręką, a energii będą mogli użyczać niejednemu meczowi Mistrzostw Świata w Brazylii!

12.07. - Monika Borzym. Ta dziewczyna już na pierwszej swojej płycie nagranej od razu w sercu jazzu, w USA, pokazała, że gra tylko z najlepszymi! Teraz ma już nową płytę, tym razem ze swoimi tekstami i bardzo często z własną muzyką. I znów rewelacja: wśród gości i John Scofield i Chris Parker, i Randy Brecker. W kraju, w którym płyty nie sprzedają się wcale, czyli w Polsce już po tygodniu zdobyła tytuł złotej! Niedawno widzieliśmy koncertującą Monikę Borzym z Włodkiem Pawlikiem na Mazowszu i już nie możemy doczekać się Jej występu na Ladies' Jazz Festival w Gdyni!

13.07. - wspomniana już niemożliwa, roztańczona, stepująca, grająca na akordeonie, kontrabasie, śpiewająca i rozgrzewająca do czerwoności Banda Magda w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie!

17.07. - NIKKI JANOFSKY. Kobiecy jazz naszych czasów należy do Niej, a za chwilę będzie niekoronowaną królową! Swing, jazz, świeżość i wspaniały głos i interpretacje. Tak gorącej gwiazdy w Polsce jeszcze nie było!

Krystyna Stańko
Krystyna Stańko
18.07. - Krystyna Stańko i Jej Jobim. W tym roku Krystyna Stańko obchodzi 25lecie swojej działalności artystycznej. I jest w fantastycznej formie: najpierw genialny album z piosenkami Petera Gabriela, potem Szymborska, a teraz poprosiliśmy Panią Profesor, by wzięła na warsztat samego Jobima... Specjalny projekt przygotowany właśnie tylko na Ladies' Jazz Festival! Sami umieramy z ciekawości!

W tym roku Ladies' Jazz Festival nie tylko w salach koncertowych Gdyni, nie tylko w nowej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, ale to aż siedem dostępnych dla wszystkich, którzy tylko będą mieli ochotę, znajdą czas i przyjdą w odpowiednie miejsca i o odpowiedniej godzinie, koncerty w przestrzeni publicznej Gdyni!

Artystki, które zgodziły się dla nas wystąpić, to laureatki konkursów i przeglądów, uznane już w polskim świecie jazzowym dziewczyny, które za chwilę będą występować na wszystkich najważniejszych scenach w Polsce.

11.07.2014r. Hanna Woźniak & Confusion Project g.17:00 Infobox
Otwierająca Ladies' Jazz Festival w przestrzeni publicznej Gdyni Hanna Woźniak znana jest już publiczności trójmiejskiej - jest przecież absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Do Jej najpoważniejszych osiągnięć należy zaliczyć: I miejsce na 40 Międzynarodowych spotkaniach wokalistów jazzowych w Zamościu i wyróżnienie na 43 Old jazz meeting, czyli prestiżowej "Złotej Tarce". Na koncercie w Infoboxie towarzyszyć Jej będzie Confusion Trio w składzie: Michał Ciesielski fortepian, Piotr Gierszewski gitara basowa i Adam Golicki perkusja.

12.07.2014r. Saksofonarium g.14:00 Muzeum Marynarki Wojennej i g.17:00 Infobox
Saksofonarium jest rezultatem zderzenia różnych muzycznych temperamentów, które połączyła fascynacja kameralistyką saksofonową. Tworzą go cztery saksofonistki, na co dzień związane z muzyką saksofonową. Kwartet powstał w listopadzie 2009 roku w Krakowie. Repertuar zespołu jest zróżnicowany stylistycznie, począwszy od jazzu, poprzez aranżacje muzyki filmowej i rozrywkowej, stąd też można usłyszeć w wykonaniu kwartetu zarówno renesansową suitę, swing jak i argentyńskie tango.

Na Ladies' Jazz Festival 2014 dziewczyny dmące w saksofony wystąpią aż dwukrotnie!

15.07.2014r. Agnieszka Maciaszczyk Quintet g.18:00 Infobox
Agnieszka Maciaszczyk to kolejna absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. Trzykrotna półfinalistka Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contest (jako jedyna kobieta w swojej kategorii), również dwukrotnie wyróżniona na festiwalu im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie. Pedagog Akademii Rocka New Drums School. Towarzyszący artystce kwartet tworzą Marcin Ciesielski fortepian, Jarosław Stokowski kontrabas, Adam Golicki perkusja i Szymon Łukowski saksofon.

18.07.2014r. Karolina Śleziak g.18:00 Infobox
W wieku 17 lat napisała piosenkę, którą wykonała razem z orkiestrą i chórem na specjalnie potrzeby musicalu "Nie lękajcie się". Musical został zarejestrowany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Od tego momentu tworzenie własnych piosenek stało się dla niej naturalne jak oddychanie. Silnie inspiruje ją jazz, pop, blues oraz funky, a także tacy artyści jak Stevie Wonder, Dianna Reeves, Roberta Gambarini czy Erykah Badu. W w 2013 roku światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta "Tesna" nagrana ze znakomitymi polskimi muzykami. W Rankingu dziennikarza Polskiego Radia RDC Adama Dobrzyńskiego autora audycji "Muzyka z czterech stron świata" jej płyta została uznana jako jeden z najlepszych debiutów polskiej muzyki jazzowej w 2013 roku. Koncertowała na wielu festiwalach m. in. Jazz w Ruinach, Silesian Jazz Meeting, Silesian Voices. 

19.07.2014r. Bardotka Trio g.16:00 Kawiarnia Scena Letnia w Orłowie g.19:00 Infobox
Podczas swoich dwóch koncertów w ramach Ladies Jazz Festival 2014 Bardotka Trio zaprezentuje wachlarz polskich i amerykańskich standardów swingowych z własnym pomysłem na odświeżenie pięknych polskich klasyków, zagra porywające aranżacje hitów anglojęzycznych, a także specjalnie przygotowane na to wydarzenie wersje swoich utworów autorskich. Electro Swing w najlepszym wydaniu! Wystarczy przypomnieć, że dziewczyny zostały namaszczone przez samą Marcellę Puppini z The Puppini Sisters.

Bardotka Trio wystąpi w składzie Agnieszka Choromańska, Marta Podobas, Marta Zubilewicz-Ambroziewicz. Zespołowi będzie towarzyszył 4 osobowy band.
Mnogość propozycji. Krajowe i światowe premiery. Gorące nazwiska i gwiazdy, na które za chwilę nie będzie nikogo w Polsce stać. Jeszcze raz Gdynia letnią światową stolicą kobiecego jazzu.

Zapraszamy 11-19.07. Ladies' Jazz Festival 2014.

Przeczytaj także

Aktualna edycja

Opinie (7) 1 zablokowana

 • a jednak filharmonia w Wejherowie

  jest potrzebna . Dając pieniądze na Gryf, dla kopaczy ,byłaby klapa.

  • 8 1

 • 13.07. godz. 19:00 - koncert w Wejherowie - Zapraszamy

  13.07. - wspomniana już niemożliwa, roztańczona, stepująca, grająca na akordeonie, kontrabasie, śpiewająca i rozgrzewająca do czerwoności Banda Magda w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie!

  • 2 0

 • niedlugo wiekszosc imprez bedzie odbywala sie na kaszubach

  bo tam jest po prostu taniej, Trojmiasto (wynajecie sali) jest mega drogie (oplaty za utrzymanie mieszkania, ceny mieszkan, wynajmu, imprez wszystko wszystko...) i ludzie zaczna uciekac z molocha

  • 3 1

 • Kto napisał ?? może by się przedstawił ?? (1)

  Napisać o NIKKI JANOFSKY: "Kobiecy jazz naszych czasów należy do Niej, a za chwilę będzie niekoronowaną królową! Swing, jazz, świeżość i wspaniały głos i interpretacje. Tak gorącej gwiazdy w Polsce jeszcze nie było! " to DUUUUŻA przesada. Oto jedno zdanie z amerykańskiej recencji płyty "Nikki":
  I suspect Nikki got a CD released because of her looks, not her singing.

  To zdanie w pełni oddaje "jakość muzyczną " przyszłej królowej.

  • 0 1

  • recenzje ma dobre

   No nie wiem.Ma swietne recenzje na amerykanskim amazonie:

   • 1 0

 • ???

  Myślałem ,że Ladies Jazz to faktycznie będzie jazz...
  a tu widzę jakiś pop, czyt. polskie artystki.

  • 2 1

 • Zachyba żarty

  Wożniak? Maciaszczyk? Zart?!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Do kiedy można zobaczyć wystawę ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?