Serdecznie zapraszamy na XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Po dwóch latach przerwy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA powraca!
Zdjęcia
Nowa lokalizacja:
FETA wpisała się na stałe w pejzaż i kalendarz imprez miasta Gdańska, po dwuletniej przerwie wraca w kolejnej odsłonie tym razem w nowej lokalizacji. Festiwal zawędruje na Przymorze Wielkie, natomiast sercem FETY będzie Park Prezydenta Ronalda Reagana. To właśnie w tej zielonej przestrzeni będzie mieścić się centrum festiwalowe i to tu rozgrywać się będzie większość spektakli. Festiwalowe wydarzenia będą wylewać się także poza teren parku, spektakl otwarcia zobaczymy na jednym ze szkolnych boisk przy Zespole Szkół Kreowania Wizerunku.
XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2022 PROGRAM*
7 - 10 lipca 2022 r.
Gdańsk: Przymorze Wielkie, Park Prezydenta Ronalda Reagana
CZWARTEK 07.07.2022 - MAPA
18.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - Główne Miasto (Długa)
21.30 Inauguracja Festiwalu - boisko przy Zepole Szkół Kreowania Wizerunku - A1
22.00 Teatr Biuro Podróży "Eurydyka" / Polska, Poznań / 60 min - A1
Spektakl ,,Eurydyka" przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.
PIĄTEK 08.07.2022 - MAPA
15.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
15.00 Teatr Barnaby "Tymoteusz wśród ptaków" / Polska, Gdańsk / 45 min - B10
16.00 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido"/ Hiszpania / 45 min - B1***
16.30 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
17.00 Teatr Barnaby "Piecuch najwspanialszy na świecie" / Polska, Gdańsk / 45 min - B10
18.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
18.00 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
18.30 Teatr Barnaby "Czerwony kapturek" / Polska, Gdańsk / 45 min - B10
18.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido"/ Hiszpania / 45 min - B1***
19.00 Teatr Pantomimy Mimo "Pan i Pani O" / Polska, Warszawa / 45 min - B8
19.15 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
20.00 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
20.45 Grupa WoRaZu "Urażone Guru" / Polska - Warszawa, Toruń / 40 min - B3
21.00 Theatre En Vol "Il grande spettacolo della fine del mondo" / Włochy / 50 min - A2
22.00 antagon theaterAKTion "Klima X" /Niemcy / 60 min - B5
22.00 Teatr Fuzja "Dywidenda" / Polska, Poznań / 45 min - A1
-
Vincent de Rooij & Daan Mathot "Boat" / Holandia / 10 min - B9***
15.25, 15.50, 16.15, 16.40, 17.05 -> 20.05, 20.30, 20.55
SOBOTA 09.07.2022 - MAPA
15.00 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
15.30 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
15.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
16.00 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
16.30 Teatr Małe Mi "Boso" / Polska, Łódź / 55 min - B10
17.00 Teatr Pantomimy Mimo "Pan i Pani O" / Polska, Warszawa / 45 min - B8
17.15 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
17.30 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
18.00 Arctic Ensemble "Kickstart" / Finlandia / 65 min - B4
18.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
19.15 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
19.15 Kolektyw Kejos "Epitafium Błazna" / Polska, Wrocław / 40 min - boisko - B7
20.00 antagon theaterAKTion "Klima X" /Niemcy / 60 min - B5
20.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
20.30 Theatre En Vol "Il grande spettacolo della fine del mondo" / Włochy / 50 min - A2
21.00 Grupa WoRaZu "Urażone Guru" / Polska - Warszawa, Toruń / 40 min - B3
22.00 Theater Titanick "Trip Over" / Niemcy / 70 min - B***
-
Vincent de Rooij & Daan Mathot "Boat" / Holandia / 10 min - B9***
15.05, 15.30, 15.55, 16.20, 16.50 -> 20.05, 20.30, 20.55
NIEDZIELA 10.07.2022 - MAPA
13.00 Adrian Schvarzstein and Jurate Sirvyte Rukstele "Arrived" / Hiszpania/Litwa / 35 min - okolice molo w Brzeźnie**
14.00 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
15.00 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
15.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
16.00 Teatro Due Mondi "Wall Cracks" / Włochy / 60 min - A1 - ODWOŁANY
16.00 Teatr Małe Mi "Sokrates w piaskownicy" / Polska, Łódź / 55 min - B10
16.30 circoPitanga "Nuptial Ropes" / Szwajcaria/Izrael / 35 min - B2
17.00 Compagnie DaaD "BOAT" / Holandia / 30 min - start B11**
17.00 Teatr Pantomimy Mimo "Pan i Pani O." / Polska, Warszawa / 45 min - B8
17.45 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
18.00 Arctic Ensemble "Kickstart" / Finlandia / 65 min - B4
19.15 Kolektyw Kejos "Epitafium Błazna" / Polska, Wrocław / 40 min - boisko - B7
19.15 Teatro Due Mondi "Wall Cracks" / Włochy / 60 min - A1 - ODWOŁANY
20:00 antagon theaterAKTion "Klima X" /Niemcy / 60 min - B5
20.30 Cal y Canto Teatro "Lost Dog...Perro Perdido" / Hiszpania / 45 min - B1***
20.30 Theatre En Vol "Il grande spettacolo della fine del mondo" / Włochy / 50 min - A2
21.00 Teatr Pantomimy Mimo "Piękne nic" / Polska, Warszawa / 50 min - B6
21.00 Grupa WoRaZu "Urażone Guru" / Polska - Warszawa, Toruń / 40 min - B3
22.00 Theater Titanick "Trip Over" / Niemcy / 70 min - B***
-
Vincent de Rooij & Daan Mathot "Boat" / Holandia / 10 min - B9***
13.00, 13.25, 13.50, 14.15, 14.40 -> 19.00, 19.40, 20.05, 20.30
_____
*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie
** spektakl mobilny
***Spektakl biletowany. Bilety 10 - 20 zł, do kupienia w kasie w Centrum Festiwalowym. Kasa czynna na godzinę przed pierwszym spektaklem biletowanym.
Organizatorem festiwalu FETA jest Gdański Archipelag Kultury