• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Antek Wajda - artysta zawsze contemporary.

Antek Wajda jest typem artysty głodnego, niespokojnego ducha, zrzucającego kolejne konwencje jak sezonowe futerka. Od lat zaskakuje, a czasem szokuje publiczność swoimi pracami. Cierpi na voyeuryzm, ale wolałby zespół Touretta. Jest "zawsze contemporary".

Spotkanie z artystką odbędzie się 15 kwietnia, w ramach projektu "Ranne Szychty" | Grassomania 8.

Antoni Wajda, syn Andrzeja. Artysta wywodzący się z wrocławskiej sceny alternatywnej, którego twórczość zalicza się do działań trash art'owych, znany z kąśliwych karykatur i serii kiczowatych futerkowych kolaży, prześmiewczo komentujących mentalne matryce współczesności. Lokalna zajebistość z aspiracjami międzynarodowymi (wielokrotnie był na saksach). Zawsze contemporary. Cierpi na voyeuryzm, ale wolałby zespół Touretta. Od lat zaskakuje, a czasem szokuje publiczność swoimi pracami. W rubryki z hasłem "hobby" konsekwentnie od kilkunastu lat wpisuje: "malowanie i rysowanie", choć ostatnio dodał: "rogi".

Urodzony w 1976 roku we Wrocławiu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką. Już na studiach dał się poznać jako oryginalny i bardzo aktywny artysta. Po opuszczeniu murów uczelni brał udział w wielu wystawach a jego żywa kreska i cięte poczucie humoru zostały docenione przez "Gazetę Wyborczą", która we wrocławskim wydaniu zamieszczała co tydzień rysunkowe komentarze naszej rzeczywistości jego autorstwa.

W swoim chuligańskim debiucie prozatorskim "Banbury. Zdarzenia na brygu" przewrotnie opisał życie Polaków wyjeżdżających za pracą na "Wyspy". Książka jest rodzajem powieści-katalog w stylistyce fotokomiksu, która towarzyszyła wystawie pt. "Darmowino" prezentowanej w 2008 roku w Galerii BWA Awangarda we Wrocławiu i Galerii Bielskiej BWA w Bielsku Białej. Twórca ilustracji do bajki "Nochal Czarodziej" napisanej przez Agnieszkę Wolny-Hamkało, komiksu "Cukierkowe konie" własnego autorstwa, oraz ilustracji do kalendarza na rok 2015 i 2016 wydanych przez Fundację Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz uczestnik licznych wystaw zbiorowych.

Opinie

Sprawdź się

Na budynku Centrali Grupy ERGO Hestia umieszczono rzeźbę lecących ptaków. Jej autorem jest wybitny współczesny polski rzeźbiarz, wykładowca akademicki. Kto?