stat

Wystawa fotografii autorstwa Tomasza B. Linkowskiego

Od 10 grudnia na galerii Akwarium Gdyńskiego prezentowana będzie wystawa wyjątkowych zdjęć autorstwa Tomasza B. Linkowskiego.

Zdjęcia przedstawiają rybitwy, które karmią swoje potomstwo. Fotografia tematyki gniazdowania i karmienia potomstwa stanowić może dodatkowe zagrożenie dla wielu gatunków ptaków. Dlatego nie powinniśmy nigdy próbować wykonać takich zdjęć samemu, bez nadzoru profesjonalnych ornitologów, osób odpowiedzialnych za programy ochrony, a także odpowiedniej infrastruktury technicznej.

Najważniejsze cechy odróżniające rybitwy od mew, to bardzo krótkie nogi, ostro zakończony, wysmukły dziób, a także ostro zakończone skrzydła i najczęściej wcięty ogon. Poza za tym rybitwy nie żerują na lądzie i swój pokarm mogą pobierać jedynie z wody (ryby i bezkręgowce wodne) lub z powietrza - owady".

Tomasz B. Linkowski jest długoletnim pracownikiem Morskiego Instytutu Rybackiego - PIB. Fotografią amatorską zajmował się "od zawsze", szczególnie w takcie naukowych wypraw na statkach badawczych i rybackich lub na stażach naukowych. Bardziej zaawansowaną fotografią przyrody rozpoczął w roku 2009 od zakupu pierwszej swojej lustrzanki cyfrowej (Nikon D90)  i temu producentowi sprzętu fotograficznego pozostał wierny do dnia dzisiejszego.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który z aktorów grających w Teatrze Wybrzeże jest mimem?