stat

Wystawa fotografii autorstwa Tomasza B. Linkowskiego

Od 10 grudnia na galerii Akwarium Gdyńskiego prezentowana będzie wystawa wyjątkowych zdjęć autorstwa Tomasza B. Linkowskiego.

21 listopada 2021 - 30 stycznia 2022

Gdańsk,
Zdjęcia przedstawiają rybitwy, które karmią swoje potomstwo. Fotografia tematyki gniazdowania i karmienia potomstwa stanowić może dodatkowe zagrożenie dla wielu gatunków ptaków. Dlatego nie powinniśmy nigdy próbować wykonać takich zdjęć samemu, bez nadzoru profesjonalnych ornitologów, osób odpowiedzialnych za programy ochrony, a także odpowiedniej infrastruktury technicznej.

Najważniejsze cechy odróżniające rybitwy od mew, to bardzo krótkie nogi, ostro zakończony, wysmukły dziób, a także ostro zakończone skrzydła i najczęściej wcięty ogon. Poza za tym rybitwy nie żerują na lądzie i swój pokarm mogą pobierać jedynie z wody (ryby i bezkręgowce wodne) lub z powietrza - owady".

Tomasz B. Linkowski jest długoletnim pracownikiem Morskiego Instytutu Rybackiego - PIB. Fotografią amatorską zajmował się "od zawsze", szczególnie w takcie naukowych wypraw na statkach badawczych i rybackich lub na stażach naukowych. Bardziej zaawansowaną fotografią przyrody rozpoczął w roku 2009 od zakupu pierwszej swojej lustrzanki cyfrowej (Nikon D90)  i temu producentowi sprzętu fotograficznego pozostał wierny do dnia dzisiejszego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką inicjatywę łączącą kulturę z przestrzenią miasta wymyślił i koordynuje związany z Klubem Plama Szymon Wróblewski?