• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa fotografii "Zagardlenie" Anny Hauser

Już od 29 maja klienci CH Osowa będą mieli szansę na kolejne bliskie spotkanie ze sztuką. Emocje zamknięte w kadrach, które są zapisem osobistej historii artystki to wszystko znajdą odwiedzający wystawę Zagardlenie. Fotografie autorstwa Anny Hauser będzie można oglądać do 15 lipca.

16 - 30 września 2023

Gdańsk,
Wstęp wolny

1 września - 14 października 2023, godz. 10:00 - 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
CH Osowa już po raz trzeci w tym roku wprowadza do centrum sztukę, która wzbudza w odbiorcach emocje i refleksje.

Wystawa zatytułowana Zagardlenie złożona będzie z fotografii niezwykle wrażliwej i utalentowanej fotografki, Anny Hauser. Artystka w swoich pracach przemyca całą paletę emocji związanych z trudnymi doświadczeniami, a jej fotografie są nieszablonowe i przyciągają widzów otoczką tajemniczości. Zdjęcia, na których można zobaczyć charakterystyczne dla twórczyni kaloryfery oraz mgliste, nieostre autoportrety, z pewnością zatrzymają niejednego klienta centrum na dłuższą chwilę i sprowokują do przemyśleń.

Autorka zdjęć nie przepada za byciem fotografowaną, dlatego sama staje po drugiej stronie obiektywu i tworzy autoportrety.

Zatrzymałem się na chwilę, widząc po raz pierwszy czerwony kaloryfer fotografię Anny Hauser. Dla mnie ten obraz był hipnotyzujący i niezrozumiały zarazem. Annę widywałem przelotnie, pojawiała się i za chwilę znikała w przestrzeniach towarzystwa fotograficznego. Swoje prace regularnie pokazuje w internecie, więc zacząłem je obserwować. Chciałem zrozumieć przekaz autorki prezentującej kaloryfery na swoich fotografiach tak opisuje swoje pierwsze zetknięcie z dziełami fotografki kurator wystawy, Jacek M. Kozłowski.

Ta kolejna, trzecia już w tym roku wystawa fotograficzna w CH Osowa pozwoli klientom zbliżyć się do sztuki i spróbować zrozumieć, jakie przesłanie kryje się za obrazami zapisanymi w kadrach.

Coraz cieplejsze dni sprzyjają spacerom, dlatego mamy nadzieję, że nasi klienci w tym czasie znajdą chwilę, by wybrać się do CH Osowa i pobyć oko w oko ze sztuką fotograficzną. Staramy się dobierać autorów naszych wystaw tak, by promować twórców z potencjałem, mających jednocześnie coś ciekawego do powiedzenia odbiorcom. Zapraszamy serdecznie do podziwiania fotografii w CH Osowa i zatrzymania się na chwilę refleksji zachęca Aleksandra Słowińska, dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Wystawa jest czynna od 29 maja do 15 lipca w godzinach otwarcia galerii, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Opinie

Sprawdź się

W którym roku odbyło się oficjalne otwarcie Starej Apteki, sceny Teatru Wybrzeże?