• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zbiorowa wystawa fotografii analogowej

15 - 21 czerwca 2024, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny

6 czerwca - 4 lipca 2024

Wstęp wolny
Zapraszamy na zbiorową Wystawę Fotografii Analogowej członków GTF: Fotografii Tradycyjnej, Srebrowej, Gumy Arabskiej, Lithu i Cyjanotypii.

Wernisaż: Data: 10 maja 2024, Godzina: 18:00, Miejsce: Galeria GTF, Al. Wojska Polskiego 8-10, Gdańsk.

Serdecznie zapraszamy na naszą niezwykłą wystawę, na której odkryjecie fascynujący świat fotografii analogowej. Prace prezentowane na tej wystawie zostały wykonane z pasją i za pomocą technik, które sięgają korzeni fotografii.

Fotografia tradycyjna: Fotografia, w której nośnikiem obrazu są chemiczne materiały światłoczułe (filmy, błony, płyty, klisze, papiery itp.). W fotografii tradycyjnej dominuje fotografia srebrowa, czyli fotografia oparta na światłoczułych halogenkach srebra. Do fotografii tradycyjnej zaliczają się też szlachetne techniki fotograficzne wykorzystujące światłoczułe właściwości chromianów.

Guma Arabska: Guma arabska, znana również jako guma roślinna akacjowa, jest stałą substancją rozpuszczalną w wodzie. Wykorzystywana jako klej, spoiwo farb, emulgator oraz materiał powłokotwórczy w malarstwie i fotografii.

Lith: Technika lithu to proces, w którym w specjalnie przygotowanym roztworze wywołuje się naświetlony papier fotograficzny. Efektem są unikalne odbitki o charakterystycznym wyglądzie.

Cyjanotypia: Cyjanotypia to jedna z najmniej skomplikowanych technik alternatywnej fotografii. Polega na uzyskiwaniu odbitek w charakterystycznym niebieskim kolorze.

Artyści, których prace można będzie zobaczyć na wystawie:
Małgorzata Bilicka,
Aleksandra Cuzek,
Dzmitry Dauhalevich,
Aleksander Draganik,
Joanna Feil,
Sławomir Fiebig,
Adam Fleks,
Igor Grzegorski,
Jolanta Herburtowska,
Alek Iwaszko,
Bogdan Kizło,
Marcin Kołakowski,
Stefan Korona,
Ewa Młodzianowska,
Michał Sikorski.

Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii, artystów oraz ciekawych nowych doświadczeń. To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w świat alternatywnych technik fotograficznych i odkryć ich piękno.

Do zobaczenia na wystawie!

Opinie

Sprawdź się

Festiwal Teatru Polskiego i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w roku 2019 odbył się po raz: