• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Worstseller z każdą minutą coraz gorzej

Zapraszamy na spotkanie wokół książki Tymoteusza Skiby Worstseller. To zbiór kilkunastu opowiadań będących odbiciem naszej rzeczywistości przepuszczonym przez filtry i klisze literatury fantastycznej. Fikcyjne wstępy i recenzje nieistniejących książek, postapokaliptyczne światy, alternatywne rzeczywistości, dystopie są scenografią, przez którą przeziera tu i teraz.

koncerty w Trójmieście


Wydarzenie nie będzie tradycyjnym spotkaniem autorskim. Autor nie zasłużył, napisał prawdziwe kuriozum, z którym doprawdy nie wiadomo, co począć. Musi się dopiero uwiarygodnić i spróbuje tego dokonać z pomocą eksperymentalnego duetu an-hoer. Z życzliwości trzymamy za panów kciuki, ale wielkiej nadziei na sukces nie mamy.

W programie wieczoru przewidziano rozmowę z autorem, koncert i recytacje opowiadań.
Kilka słów o osobach tego dramatu

Tymoteusz Skiba niezależny schulzolog, niespełniony koszykarz i niedoszły zawodnik StarCrafta. Fałszywy wieszcz muzycznego kolektywu sepr.online, który publikuje swoje epigońskie dokonania na falach Radia Kapitał. Doktor nauk humanistycznych zakochany w science fiction, dwudziestoleciu międzywojennym i podwójnej hawajskiej. Od wielu lat związany z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku. Publikował opowiadania w Schulz/Forum, Blizie, Czasie Kultury, Stronie Czynnej, Drobiazgach, Tlenie Literackim i Bravo Girl. W 2020 roku wyróżniony w II Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką Nowy Dokument Tekstowy w kategorii epika: za opowiadania Kto napisał Brunona Schulza? oraz Rozmowy ze spamem.

an-hoer niezależni twórcy muzyki elektronicznej, eksperymentalnej i awangardowej. Trzon zespołu stanowi duet Wojciech Unterschuetz i Piotr Bratoszewski.

Podstawą metody pracy twórczej an-hoer jest odkrywanie. Zajmują się improwizacją, pracą na samplach, komponowaniem muzyki konceptualnej i ilustracyjnej. Stosują oprzyrządowanie zarówno analogowe (fortepian, syntezatory, chordofony, perkusja, wokal), jak i cyfrowe (oprogramowanie DAW, perkusja elektroniczna, efekty i syntezatory). Tworzą eksperymentalne etiudy muzyczne i audiowizualne. Współpracują z reżyserami filmowymi i komponują muzykę ilustracyjną do projektów filmowych i reklam.

W 2020 roku realizowali projekt sepr.online (Twórczość zdalna minialbum z muzyką na bazie biblioteki Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia) w ramach stypendium Kultura w sieci MKiDN. Jego rezultat przerodził się w audycję w Radio Kapitał (2021) gdzie stworzyli 12 odcinków słuchowiska muzycznego sepr.online.radio.

Opinie

Sprawdź się

Ekranizacja popularnej książki dla dzieci autorstwa Agnieszki Śladkowskiej będzie miała tytuł: