• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Błyskawiczny Konkurs Literacki A4

Do odważnych świat należy! Stań oko w oko z publicznością i przeczytaj fragment swojej prozatorskiej twórczości podczas Błyskawicznego Konkursu Literackiego A4, w sobotę, 27 kwietnia 2024 o godz. 18.00.

Wpis w mediach społecznościowych, urywek opowiadania, opis ulotnej chwili lub notka z bloga sam wybierzesz, czym zachwycić słuchaczy, zaintrygować, rozśmieszyć albo sprowokować ich do zadumy.

Zgłoszeni autorzy czytają teksty, publiczność słucha, jury ocenia. Do stałego składu jury  Wojciecha Borosa i Andrzeja Faca, znakomitych gdańskich twórców, dołącza w tym roku Wiktoria Bieżuńska, finalistka Nagrody Literackiej Nike 2023, nominowana za debiutancką powieść pt. Przechodząc za próg, zagwiżdżę.

Po prezentacji wszystkich uczestników jurorzy wydadzą werdykt i przyznają nagrody. Wszystko dzieje się w ciągu dwóch, trzech godzin. Pula nagród wynosi 1500 zł.
Może to właśnie Twoja szansa na otwarcie nowego rozdziału?

Uwaga! Konkursowy tekst powinien mieć maksymalnie objętość jednej strony w formacie A4 (1800 znaków) oraz nie może być wcześniej publikowany ani nagrodzony w innym konkursie. Prosimy również o przyniesienie ze sobą jego wydruku.

Czekamy na zgłoszenia od osób pełnoletnich pod adresem: pracownia@wspolnotagdanska.pl lub bezpośrednio przed rozpoczęciem konkursu.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępny na stronie ratuszkultury.pl.

Błyskawiczny Konkurs Literacki A4 odbywa się w ramach Oliwskiego Święta Książki, dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.


                                                           

Opinie

Sprawdź się

Ile rejsów pod polską banderą odbył Dar Pomorza?