• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wolność - przywilej czy przekleństwo?

Wspólnota Myśli to otwarta społeczność osób, które lubią myśleć, lubią dzielić się myślami, ale nie są jednomyślne. Różnorodność poglądów, postaw, wieku, płci i doświadczeń jest bogactwem, z którego czerpiemy w trakcie naszych wędrówek po krainie filozofii.

Filozofia nie jest dla nas zbiorem wiedzy zamkniętej w zakurzonych księgach, ale żywą umiejętnością odnajdywania się w zmieniającej się rzeczywistości.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 16.10.2023 r. o godz. 18.00, a jego temat to
Wolność - przywilej czy przekleństwo człowieka. O wolności można mówić z różnych perspektyw, m.in. jako ludzie, jako istoty zanurzone w świecie przyrody czy jako osoby uczestniczące w życiu społeczności. Oddaje to wielość płaszczyzn, na których jest realizowane nasze istnienie. Na naszym najbliższym spotkaniu za punkt wyjścia do rozważań przyjmiemy tekst Artura Schopenhauera O wolności woli. A gdzie znajdziemy się na końcu? To się okaże.

Tekst Artura Schopenhauera O wolności woli można znaleźć na stronie Fundacji Wolne Lektury pod adresem: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/schopenhauer-o-wolnosci-ludzkiej-woli/
Jeżeli nie zdążycie lub nie zdołacie przeczytać, nie obawiajcie się przyjść. Na początku spotkania opowiemy sobie treść, żeby wszyscy uczestnicy rozmowy przystąpili do niej z wystarczającym zasobem danych.

Wstęp wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, których można dokonać na stronie
wspolnotamysli.org/zglossie
tam również znajduje się więcej informacji dotyczących całości projektu

Nad całością wydarzenia i nad bezpiecznym przebiegiem wspólnej wyprawy do świata myśli czuwa pomysłodawca i organizator Wspólnoty Myśli Paweł Paniec filozof, animator kultury, edukator, autor i realizator wielu inicjatyw popularyzujących wiedzę z zakresu filozofii i lokalnej historii, w tym cyklów autorskich warsztatów skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych, a także wykładów online dostępnych w serwisie YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UChcJwdYoEAGsXvlaUgARhrw których możecie wysłuchać jako próbek naszej działalności, jeżeli mielibyście wątpliwości, czy zajęcia będą Was satysfakcjonować.

Jeżeli wcześniej nie brałaś/brałeś udziału w spotkaniach Wspólnoty Myśli, wiedz że nie stanowi to żadnej przeszkody. Nie jest konieczne uczestnictwo we wszystkich warsztatach, każdy z nich stanowi odrębną całość. Jeżeli zatem interesuje Cię jakiś temat, albo zdecydowanie nie interesuje Cię jakiś temat - czuj się wolny w swoich decyzjach o uczestnictwie lub nie.

Zapisy prowadzimy osobno na każde wydarzenie, ale jeżeli po zapisaniu okaże się, że nie możesz w nim wziąć udziału - daj nam o tym znać, gdyż zazwyczaj na liście rezerwowych oczekują osoby gotowe zająć Twoje miejsce.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie PROM Kultura.
Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach Programu Edukacja do Kultury. Gdańsk
Wspiera nas Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku
Wspierają nas także osoby prywatne, które postanowiły zostać Patronami i Matronami Wspólnoty Myśli, jeżeli uważasz, że warto rozwijać naszą inicjatywę pomóż nam w tym dokonując dobrowolnej wpłaty na stronie www.patronite.pl/wspolnotamysli

Opinie

Sprawdź się

W którym roku powstało Muzeum Narodowe w Gdańsku?