• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Wydarzenie już się odbyło

Szymon Hołownia - spotkanie (1 opinia)

Klub Tygodnika Powszechnego Trójmiasto zaprasza na spotkanie z Szymonem Hołownią - dziennikarzem,pisarzem, publicystą, założycielem Fundacji Dobra Fabryka i Fundacji Kasisi.

sie 18-21

czwartek - niedziela, godz. 09:00 - 22:00

Wstęp wolny
Po spotkaniu możliwość kupna książki Szymona Hołowni.

Nasz gość jest człowiekiem bardzo aktywnym. Tu tylko niewielka, acz znacząca garść informacji: Ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku. Studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. Założył białostocki oddział fundacji "Pomoc Maltańska". W kwietniu 2013 założył fundację Kasisi, a w następnym roku fundację Dobra Fabryka.

W latach 1997-2000 był redaktorem działu kultury "Gazety Wyborczej", a w latach 2001-2004 felietonistą i redaktorem działu społecznego "Newsweek Polska". Od kwietnia[6] do lipca 2005 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego "Ozonu". Od września 2005 do 2006 pracował dla "Rzeczpospolitej" jako redaktor działu Plus Minus. Publikował w "Kulturze Popularnej", "Machinie", "Przewodniku Katolickim", "Tygodniku Powszechnym", "Więzi". W latach 2006-2012 ponownie był publicystą "Newsweek Polska". Od września 2012 do kwietnia 2013 był felietonistą tygodnika "Wprost". Od 2015 r. jest stałym felietonistą "Tygodnika Powszechnego".

Prowadził audycje w Radiu Białystok, Radiu Vox FM, współpracował z Radiem PiN. W 2006 był prowadzącym program "Po prostu pytam" w TVP1. W latach 2007-2012 był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia. W stacji tej prowadził etyczny talk-show "Między sklepami" nadawany z centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie (2007-2010), program "Bóg w wielkim mieście" (2010), a także "Ludzie na walizkach" (od 2009). Prowadził przegląd prasy w "Dzień Dobry TVN". Współprowadzi wraz z Marcinem Prokopem programy: "Mam talent!" (od 2008) i "Mamy Cię!" (2015) w TVN.
Warto również zaznaczyć, że Pan Szymon Hołownia napisał szereg książek.
Jak podał na Fb tylko w październiku odwiedzi 23 miasta. Ostatnio z wielkim sukcesem zorganizował zbiórkę pieniędzy na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
O tej właśnie niebywałej aktywności chcemy z naszym gościem porozmawiać. Zapraszamy na spotkanie i dyskusję.

Informacja o biletach

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
Szczegóły- zapisy : https://forms.gle/Q9hsiUYGrJngJ8227
kontakt: ktp.trojmiasto@gmail.com

Opinie (1)

  • wykształcenie

    Czyżby prawie magister ?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?

 

Najczęściej czytane