stat
PATRONAT

Św. Jan Od-Nowa

W ramach projektu "Św. Jan Od-Nowa" przez całe wakacje, dostępna będzie dla Was multimedialna wystawa retrospektywna, oparta na materiałach ikonograficznych i archiwalnych. Od samego wejścia do budynku zostaniecie oprowadzeni po historii Centrum, zapoznając się nie tylko z ważnymi wydarzeniami istnienia tego miejsca, ale też z nieznanymi dotąd ciekawostkami.

Ekspozycja wzbogacona została o multimedia - materiały filmowe, model 3D, animację komputerową, oraz aplikację mobilną. Wszystko po to, by pokazać niezwykły proces przywracania do życia zabytkowego budynku i adaptacji na nowoczesne centrum kultury. Całość będzie podsumowaniem działań Nadbałtyckiego Centrum Kultury na rzecz odbudowy i adaptacji tego miejsca oraz podkreśleniem symbolicznej zmiany Kościoła na Centrum św. Jana - wyjątkowego obiektu kulturalnego w Polsce.

Kościół św. Jana - scenografia dla serialu "Kolumbowie", miejsce katastrofy budowlanej, zniszczeń wojennych, duchowych przeżyć, współistnienia sacrum i profanum, ważnych wydarzeń w historii miasta. "Beneficjent funduszy unijnych", wyjątkowe centrum kultury, miejsce doznań artystycznych, spotkań z historią i współczesnością, a wreszcie historia pięknego odrodzenia zabytku. 75 lat po zakończeniu II wojny światowej zakończyliśmy odbudowę tego miejsca.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Dwa spektakle Teatru Wybrzeże zarejestrowała Telewizja Polska w ostatnich kilku latach i wyemitowała w TVP Kultura. Jakie?