• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską - Zaczytajmy się

Magdalena Grzebałkowska, reporterka i autorka 3 książek będzie rozmawiać o swojej pracy w Bibliotece Sopockiej, 
12 grudnia o godz. 17.00 w ramach cyklu „Zaczytajmy się”.  
Autorka uważa, że nie tworzy biografii, tylko duże reportaże. Dotychczas napisała książkę o ks. Twardowskim i portret podwójny Beksińskich. Pozycją, która weszła do finału tegorocznej nagrody Nike i zdobyła Nagrodę Czytelników „Gazety Wyborczej” była 1945. Wojna i pokój. 
Osiągnęłam to, na czym mi zależało najbardziej – ja nie wydaję żadnych ocen, opinię wydają czytelnicy – mówiła Magdalena Grzebałkowska przy okazji wręczania nagrody. – Moich bohaterów nie znałam osobiście, ale uważam, że to dobrze dla reportera, to mi sprzyjało, bo podejście z perspektywy daje czasem lepszy ogląd.
Spotkanie Zaczytajmy się z Magdaleną Grzebałkowską odbędzie się w poniedziałek, 
12 grudnia o godz. 17.00, w Bibliotece Sopockiej, 
Filia 5 Koc i książka
ul. Kazimierza Wielkiego 14, Sopot. 
Magdalena Grzebałkowska - reporterka i pisarka. Urodziła się w 1972 roku. Laureatka nagród dziennikarskich i literackich. Autorka m.in. książki "1945. Wojna i pokój", która weszła do finału Nike 2016 i zdobyła Nagrodę Czytelników "Gazety Wyborczej". Magdalena Grzebałkowska ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1998 roku pracuje jako reporterka w "Gazecie Wyborczej". Mieszka w Sopocie. Jest laureatką między innymi Nagrody Grand Press, Śląskiego Wawrzynu Literackiego i Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego.
Książki Magdaleny Grzebałkowskiej są dostępne w bibliotece, w której odbędzie się spotkanie. 

Zaczytajmy się! jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w 3 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej. 

Osoba do kontaktu: 
Elżbieta Rutkowska, 503 696 231, elzbieta.rutkowska@poczta.krytykapolityczna.pl
 

Opinie

Sprawdź się

Co to są rzygacze?