• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie z Janem Nowickim

Zapraszamy 28 czerwca o godzinie 18:00 na Spotkanie w Manhattanie z Janem Nowickim aktorem teatralnym i filmowym, obecnie jednym z najbardziej popularnych i docenianych w kraju. Dziesiątki odegranych przez niego ról przeszły już do historii polskiej kinematografii. Spotkanie poprowadzi Marcin Michrowski.

24 września - 7 października 2022, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Jan Nowicki polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny, pedagog, felietonista, pisarz i poeta. Absolwent Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.7 października 1964 zadebiutował w Zaproszeniu do zamku Jeana Anouilha na deskach Starego Teatru w Krakowie. Na ekranie debiutował w 1963. Pozostał na PWST w Krakowie jako wykładowca, a w latach 19731974 prodziekan wydziału aktorskiego.

Ma na swoim koncie ponad 200 ról teatralnych i filmowych. Przez ponad 30 lat był aktorem Teatru Starego w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról, a kreacje Stawrogina w Biesach, Rogożyna w Nastazji Filipownej, Artura w Tangu czy księcia Konstantego w Nocy listopadowej przeszły do historii.

W latach 19981999 był felietonistą Przekroju, felietony dedykował przyjacielowi, Piotrowi Skrzyneckiemu. W latach 2015- 2019 był felietonistą w Kieleckim Magazynie Kulturalnym Projektor. Jest autorem kilku książek (m.in. Między niebem a ziemią, Mężczyzna i one, Białe walce, Dwaj panowie, "Piosenki czasem wiersze", "Moje psie myśli"), wierszy, tekstów piosenek i kolęd.
Jan Nowicki odebrał z rąk władz również wiele odznaczeń, między innymi Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Partnerem spotkania oraz cyklu Spotkanie w Manhattanie" jest Centrum Handlowe Manhattan.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie odbył się pierwszy powojenny festiwal jazzowy?